Monstru capturat in Jiu. 5 persoane s-au chinuit sa aduca la mal creatura de aproape 2 m. VIDEO

×
Publicitate

Putin a lipsit ca nu unul, ci doi pescari din Targu Jiu sa faca infarct azi noapte. Dar pentru ca ar fi patit ceva rau, ci de fericire.

Au scos din apele Jiului o specie rara de somn argintiu. Colegii de suferinta de pe mal le-au sarit in ajutor pentru ca namila avea aproape doi metri lungime. Acum, mai au de trecut un hop: sa isi convinga nevestele sa gateasca uriasul.

"Monstrul apelor", a incercat sa din rasputeri sa scape. Insa pescarii care si-au aruncat unditele undeva in apropierea termocentralei de la Turceni i-au venit de hac.

Oamenii pur si simplu nu se asteptau ca un caras de 100 de grame, folosit pe post de momeala, sa scoata din adancuri o asa minunatie de 71 de kilograme si 1.83m.

Cand au dus captura acasa, rudele si vecinii celor doi au intrat in panica.

Specialistii spun ca din pacate aceasta captura nu poate fi omologata. Pescarii nu au facut poze in clipa in care au prins somnul si altfel spus nu au nicio dovada ca ei sunt autorii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
VIDEO. Reportaj Catalin Radu Tanase din blocul groazei. Secretele ghetourilor bucurestene

Descoperire de groaza a autoritatilor, chemate sa evacueze un fost camin de nefamilisti, din sectorul 2 al Bucurestiului. Peste 100 de persoane, printre care 24 de copii, traiau dincolo de orice limita a suportabilului, intr-un focar de infectie.

Gelozia l-a transformat in monstru: si-a injunghiat sotia pana a omorat-o, apoi s-a sinucis

Pe amandoi rudele i-au gasit joi seara fara viata: fata de 25 de ani avea trupul plin de rani, in timp ce barbatul - doar una. Criminalistii cred ca el si-a omorat iubita, apoi s-a sinucis.

Incidente inaintea meciului Steaua - TSKA. Cinci suporteri bulgari, ridicati de jandarmi

Cinci suporteri bulgari au fost ridicati de jandarmi si dusi la o sectie de Politie din Cluj-Napoca pentru audieri, dupa ce au agresat o femeie care era impreuna cu partenerul ei, pe strada, inaintea meciului Steaua Bucuresti - TSKA Sofia.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.