Incidente inaintea meciului Steaua - TSKA. Cinci suporteri bulgari, ridicati de jandarmi

×
Publicitate

Cinci suporteri bulgari au fost ridicati de jandarmi si dusi la o sectie de Politie din Cluj-Napoca pentru audieri, dupa ce au agresat o femeie care era impreuna cu partenerul ei, pe strada, inaintea meciului Steaua Bucuresti - TSKA Sofia.

Acestia au devenit recalcitranti si  au lovit masina Jandarmeriei.

Incidentul in care au fost implicati suporterii bulgari s-a petrecut inaintea meciului Steaua Bucuresti - TSKA Sofia, din prima mansa a play-off-ului Ligii Europa, care a inceput, joi, de la ora 20.30, la Cluj-Napoca, in drum spre stadion, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Unul dintre suporterii bulgari a lovit o tanara care era impreuna cu un prieten, moment in care jandarmii aflati in zona l-au imobilizat cu intentia de a-l urca in duba.

Imediat, alti cativa suporteri bulgari au lovit duba Jandarmeriei aruncand cu sticle, in incercarea de a-si salva conationalul.

Jandarmii au intervenit si i-au retinut pe reclacitranti, potrivit Andei Pop, purtatorul de cuvant al Jandarmeriei Cluj, cinci persoane fiind, duse la Politie pentru audieri.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Ultimul zbor. Un parapantist s-a zdobit de peretele falezei din Costinesti

Zbor fatal pentru un parapantist din Brasov aflat cu familia in vacanta, la Costinesti. Barbatul de 45 de ani s-a prabusit cu parapanta chiar sub ochii sotiei si ai copilului.

"Una dintre cele mai talentate educatoare". Povestea femeii cu viata intre gradinita si prostitutie

Soc in invatamantul din Bucuresti. Tanara retinuta miercuri, dupa o spargere, este descrisa ca una dintre putinele educatoare talentate si provine dintr-o familie de dascali apreciati.

Locuitorii dintr-un bloc din Iasi au fost intoxicati cu insecticidul folosit la deratizare

O simpla actiune de deratizare s-a transformat intr-un cosmar pentru oamenii dintr-un bloc de zece etaje din Iasi, dupa ce in cladire s-a stropit dimineata cu prea mult insecticid.

Recomandări
LIVE UPDATE. Legea integrității, vot final. Senatorii decid soarta unui proiect de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii decid prin vot, astăzi, soarta Legii ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Momentul în care o dronă cu explozibil descoperită pe plaja Olimp a fost detonată controlat | VIDEO

Un fragment de dronă a fost găsit, miercuri dimineaţă, pe plaja din Olimp. Accesul turiştilor în zonă a fost restricţionat.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.