Un bărbat a murit într-un incendiu. Ultra-maratonistul Vlad Pop a încercat să îl salveze

×
Publicitate

Un bărbat a murit, în noaptea de miercuri spre joi, după ce un incendiu violent a cuprins o locuință improvizată, în stațiunea montană Mărișel, județul Cluj.

Incendiul a fost filmat de ultra-maratonistul Vlad Pop, care se afla cu un grup de prieteni în zonă. A încercat să-l scoată pe bărbat din locuință, însă flăcările erau prea puternice, așa că s-a retras și a sunat după ajutoare.

La fața locului au ajuns două autospeciale de stingere și un echipaj SMURD. Când au sosit pompierii, construcția era cuprinsă în totalitate de flăcări, iar plafonul se prăbușise.

Autoritățile încearcă să afle cine era bărbatul găsit mort și de la ce a izbucnit incendiul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Cea mai dură reacție după ce Ferrari a lansat primul model electric: ”Vedeți și singuri ce a ieșit”
FOTO Cea mai dură reacție după ce Ferrari a lansat primul model electric: ”Vedeți și singuri ce a ieșit”
Citește și...
Restricții de trafic în zona Arenei Naționale pentru concertul Iron Maiden. Mai multe autobuze își schimbă traseul

Liniile de transport urban 85, 90, 104, 143, 640 şi N109 vor funcţiona, joi, pe trasee deviate temporar din cauza restricţionării traficului rutier pentru concertul Iron Maiden de pe Arena Națională.

O ursoaică a fost ucisă în Brașov după ce a fost relocată și a revenit în zone locuite

O ursoaică de aproximativ 4 ani, care obişnuia să intre în zone locuite din municipiul Braşov, a fost capturată în cartierul Noua. Animalul a fost eutanasiat, întrucât mai fusese capturat şi relocat, anunţă autorităţile locale.

Primarul Chișinăului, luat cu forța de la tribuna Parlamentului după un scandal în plen

Primarul Chișinăului și liderul partidului „Mișcarea Alternativa Națională” (MAN), Ion Ceban, a mers pe 28 mai la Parlamentul Republicii Moldova și și-a făcut apariția în plen, în timpul ședinței deputaților, potrivit NewsMaker.md.

Recomandări
Radu Miruţă anunţă că a fost semnat contractul pentru achiziţia a 34 de sisteme de drone pentru Armata Română prin SAFE

Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruţă, anunţă că a fost semnat contractul pentru achiziţia, prin programul SAFE, a 34 de sisteme de dronă pentru Armata Română, contractul având o valoare de 30.700.000 de euro fără TVA. 

Proteste ale bugetarilor într-un stat care nu-și mai permite nota de plată. Noua lege a salarizării și ruptura față de privat

Proiectul noii legi a salarizării a declanșat proteste în sistemul bugetar, pe fondul reducerii unor sporuri și indemnizații, în condițiile în care veniturile din sectorul public au fost cu peste 3.200 de lei brut mai mari decât în privat în 2024.

Prima semnătură pentru Autostrada Unirii, proiect de aproape cinci miliarde de lei finanțat prin SAFE

Compania Națională de Investiții Rutiere a semnat contractul pentru proiectarea și execuția tronsonului Târgu Neamț - Târgu Frumos al Autostrăzii „Unirii” - A8.