Incendiu puternic la un centru de butelii din Arges. Un barbat a fost gasit carbonizat in cladire

61249341

O persoana a fost gasita carbonizata in incinta centrului de distributie a buteliilor din Campulung Muscel unde luni dimineata a izbucnit un incendiu puternic.

Pompierii au afirmat ca este vorba despre un barbat care a incercat sa il ajute pe proprietarul centrului sa evacueze buteliile.

"Barbatul a fost gasit decedat, carbonizat. A fost gasit de pompieri langa o combina frigorifica. Este vorba despre un barbat de aproximativ 40 de ani, care a incercat sa-l ajute pe gestionarul punctului de distributie sa evacueze buteliile, dar la un moment dat a ramas blocat inauntru". a declarat purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Arges, Madalina Epure.

Politistii au inceput o ancheta pentru a stabili imprejurarile in care a decedat barbatul, primele date aratand ca ar putea fi vorba despre o intoxicatie cu fum care nu i-ar mai fi permis acestuia sa paraseasca in timp util imobilul.

La ora transmiterii acestei stiri, incendiul a fost stins, dupa o ora si jumatate de interventie.

Un incendiu puternic a izbucnit, luni dimineata, la un punct de distributie a buteliilor din Campulung Muscel, iar reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta afirmau ca la momentul izbucnirii focului in cladire se aflau aproximativ 20 de butelii.

Pompierii au intervenit cu trei autospeciale si o ambulanta SMURD, iar reprezentantii Electrica au oprit alimentarea cu energie electrica a imobilului.

Reprezentantii ISU Arges mai spuneau ca la momentul izbucnirii incendiului in incinta centrului, care functioneaza intr-o casa cu o suprafata de aproximativ 140 de metri patrati, s-ar afla un barbat care nu ar fi reusit sa iasa din cauza flacarilor.

Articol recomandat de sport.ro
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Vinicius Jr. și-a făcut operație estetică! Starul lui Real Madrid este de nerecunoscut
Citește și...
Parchetul European a descins la un spital și un consiliu județean din România. Fraudă cu fonduri UE de 4 milioane de euro

Parchetul European (EPPO) a efectuat marți percheziții la un spital și la un consiliu județean din regiunea Muntenia, într-o anchetă privind suspiciuni de fraudă în achiziții publice și abuz în serviciu.

Doi copii care ar fi căzut în râul Mureş sunt căutaţi de pompieri. Un elicopter SMURD survolează zona

Pompierii din Mureş caută, marţi după-amiază, doi copii care ar fi căzut în râul Mureş, în localitatea Cipău. Între timp, un elicopter SMURD survolează zona pentru a sprijini operaţiunile de căutare.

DNSC: Continuă frauda prin SMS, în care hackerii informează utilizatorii că au de plătit taxe sau amenzi restante

Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC) avertizează asupra continuării campaniei frauduloase, cu mesaje SMS, prin care infractorii încearcă să convingă utilizatorii că au de achitat amenzi sau taxe restante.

Recomandări
Vacanță întreruptă. Președintele Camerei Deputaților va convoca sesiune extraordinară din 27 iulie, pentru legile PNRR

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Sorin Grindeanu, a anunţat că a decis convocarea Biroului permanent, urmând să solicite o sesiune extraordinară începând de luni, 27 iulie.

„Lumi ideale nu există, dar putem tinde spre ele”. Cea mai bună șahistă a României, despre o Ungarie cu Polgár președintă

Marea maestră Irina Bulmaga spune că Judit Polgár are calitățile necesare pentru a deveni un simbol al unei Ungarii moderne, după ce fosta campioană mondială a refuzat funcția de președintă a țării.

Bugetarii prioritizați în negocierile de la Cotroceni pe legea salarizării. Discuțiile se concentrează pe patru domenii

La Palatul Cotroceni continuă negocierile pe tema noii legi a salarizării, iar discuțiile tehnice se concentrează asupra celor mai importante familii ocupaționale din sectorul public, susțin surse din PSD pentru Știrile ProTV.