Imaginile care au stârnit indignare. Un șofer încearcă să lovească cu maşina o ursoaică

×
Publicitate

Gestul unui şofer, care ar fi încercat să lovească cu maşina o ursoaică, a stârnit reacţii vehemente în mediul online.

În imaginile surprinse de o turistă se vede că, în timp ce ursoaica traversează şoseaua cu puiul ei, dintr-o curbă apare o maşină, pe care puiul o aude şi fuge în pădure.

Într-un gest de neînțeles, șoferul a tras de volan și s-a îndreptat spre ursoaică, aflată pe celălalt sens al drumului, şi aproape a lovit-o, spre indignarea martorilor care au filmat întreagă scenă.

Postate pe internet, imaginile au stârnit reacții vehemente. Oamenii nu înțeleg dacă gestul șoferului a fost unul intenționat, de a răni ursoaica, sau a vrut doar să îndepărteze sălbăticiunile de pe șosea.

Întâmplarea s-a petrecut pe drumul care duce către stațiunea Balvanyos, din județul Covasna.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Greșeala unui motociclist de 21 de ani din Mioveni. Ce a vrut să facă în trafic

Un motociclist de 21 de ani din Mioveni a scăpat, luni, ca prin urechile acului, după ce a ales să depășească o mașină prin partea dreaptă.

Șoferul unui dric a rănit grav un biciclist după ce i-a deschis portiera în față

Un bărbat a fost rănit grav după ce a fost doborât de pe bicicletă de şoferul unui dric parcat.

Președintele Iohannis va fi primit astăzi la Casa Albă. Despre ce va discuta cu Donald Trump

Președintele Klaus Johannis se întâlneşte, marți, cu omologul său american, Donald Trump. Cei doi lideri vor discuta la Casa Albă despre parteneriatele dintre cele două ţări, în domenii sensibile că apărarea şi energia.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.