Dramele din urma uraganului Sandy. Ce s-a intamplat cu aceasta fata de 13 ani si familia ei

61209955

In urma uraganului Sandy raman muntii de fiare si gunoaie pe care apa le-a adunat in New York si tragediile familiilor care au pierdut totul in calea furiei naturii.

New York-ul isi numara din nou victimele dupa ce uraganul Sandy a lovit cu furie in ultimele 24 de ore.

Printre acestea se afla si o tanara de numai 13 ani, Angela Dresch (foto), care, alaturi de familia ei, a hotarat sa ramana in casa in timpul uraganului si sa nu caute un adapost oferit de primarie.

Tanara a fost gasita insa fara suflare dupa ce uraganul a trecut, mama sa se afla in conditie critica, iar tatal ei este in continuare disparut, dupa ce uraganul Sandy a rupt casa de la temelie, lasand in urma doar fundatia, scrie Daily Mail.

Vestea decesului tinerei de 13 ani a socat intreaga comunitate. Colegii si cei apropiati acesteia i-au transmis mesaje de adio pe pagina de Facebook.

"Mi se face rau cand ma gandesc... Hai acasa langa noi. Tu esti totul pentru mine", a postat Tiffani Cropley, o prietena, pe Facebook.

Articol recomandat de sport.ro
S-a aflat când va fi gata cel mai mare stadion din Europa!
S-a aflat când va fi gata cel mai mare stadion din Europa!
Citește și...
Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din 5 judeţe, de vineri dimineaţa. Cod galben pe râuri din 17 judeţe

Hidrologii au emis un Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din cinci judeţe, începând de vineri dimineaţa şi până sâmbătă, având în vedere situaţia hidrometeorologică actuală şi prognoza meteorologică pentru următoarele 48 de ore.

Parchetul din Țările de Jos, conferință de presă despre jaful de la Muzeul Drents. SURSE: Coiful de la Coțofenești, recuperat

Postul de televiziune RTV Drenthe a anunțat că, astăzi, în jurul orei 15.00, ora României, reprezentanți ai Parchetului vor susține o conferință de presă în care vor anunța evoluții majore în dosarul jafului de la Muzeul Drents din 2025.

Ciprian Ciucu, despre taxele pe parcare: „Dacă vreţi primari care să 'vă cumpere' cu gratuităţi populiste, aţi votat greşit”

Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, nu susţine menţinerea gratuităţii pentru parcarea maşinilor electrice, măsură propusă de grupul USR din Consiliul General.

Recomandări
Parchetul din Țările de Jos, conferință de presă despre jaful de la Muzeul Drents. SURSE: Coiful de la Coțofenești, recuperat

Postul de televiziune RTV Drenthe a anunțat că, astăzi, în jurul orei 15.00, ora României, reprezentanți ai Parchetului vor susține o conferință de presă în care vor anunța evoluții majore în dosarul jafului de la Muzeul Drents din 2025.

Misiunea Artemis 2 a NASA, primul zbor cu echipaj uman în jurul Lunii în peste 50 de ani, a fost lansată cu succes. VIDEO

Pentru prima dată după mai bine de 5 decenii, NASA a trimis oameni într-o călătorie în jurul Lunii. De la centrul spațial din Florida, misiunea Artemis 2 a fost lansată cu succes. 

Guvernul a găsit o soluție să nu taie acciza la motorină: benzinăriile să compenseze „voluntar” prețurile cu 25 de bani

S-a ieftinit motorina la unele benzinării, cu 40 de bani, după ce miercuri a intrat în vigoare primul set de măsuri de pe piața carburanților.