Dinamo a învins FCSB cu scorul de 1-0 (0-0) în sferturile de finală ale Cupei României

Agerpres

Dinamo a învins FCSB în sferturile de finală ale Cupei României. Victoria dinamoviștilor s-a produs cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seară.

Dinamo a învins FCSB pe terenul propriu, cu scorul de 1-0 (0-0). A marcat Nemec în minutul 55.

1-0, min.55: Anton a centrat dintr-o lovitură liberă de pe partea dreaptă, de la peste 20 de metri de poartă, iar Nemec a marcat cu capul.

Au evoluat următoarele echipe:

Dinamo: Eşanu - Sorescu, Puljici, Ehmann, St. Filip - Nepomuceno (Mihaiu '90), Răuţă (V. Achim '80), Anton (Gol '70), Fabbrini - Nemec, Gueye (Morsay '46). Antrenor Ionel Gane;

FCSB: Vlad - Creţu, Haruţ, Nedelcu (Vukusici '66), Panţîru - Vînă (F. Coman '46), Şut (Olaru '46), Perianu - Oaidă, Buziuc (Fl. Tănase '46), Niţă (Ov. Popescu '58). Antrenor Anton Petrea.

Cartonaşe galbene: Nepomuceno '37, Sorescu '46, Morsay '47, Pulijici '90+1 / Şut '45, Tănase '81.

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre şi Vladimir Urzică - Andrei Antonie;

Observator de joc: Aron Huzu.

Dinamo a învins FCSB miercuri seară, după ce adversarele s-au întâlnit şi în campionat, în urmă cu o săptămână, tot pe Stadionul Dinamo, când FCSB s-a impus cu 1-0, relatează Agerpres.

Au mai obţinut calificarea în sferturi Dunărea Călăraşi, Petrolul, Chindia Târgovişte şi U Cluj.

Joi, se vor disputa partidele Viitorul Pandurii – Gaz Metan Mediaş (ora 15.00), ASU Politehnica Timişoara – AFC Astra (ora 17.45) şi FC Botoşani – Universitatea Craiova (ora 20.30).

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

FCSB a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dinamo, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Radu Dragusin a debutat pentru Juventus în meciul de Champions League cu Dinamo Kiev.

Trei jucători de la Dinamo au fost internați cu Covid-19

Trei fotbaliști de la Dinamo au fost internați în spital, joi, după ce au fost testați pozitiv pentru coronavirus, restul jucătorilor refuzând spitalizarea, au declarat surse medicale pentru Știrile ProTV.

Români plecați la muncă în UK, transformați în sclavi. O familie de infractori le lua actele și făcea avere de pe urma lor

Traficanţi români de persoane, condamnaţi în Marea Britanie. Sub paravanul unei afaceri de „leasing de personal”, aduceau muncitori din România şi îi exploatau.

Petre Roman, în fața procurorilor. Este informat oficial despre punerea sub acuzare în dosarul mineriadei din 1990

Petre Roman a ajuns joi la sediul Parchetului General, ca să ia la cunoştinţă că a fost pus din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei din iunie 1990. Roman a fost premierul României între 1989-1991.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.