Copresedintele PNL Vasile Blaga a fost audiat in calitate de martor la DNA. Care este subiectul investigatiei

×
Publicitate

Copresedintele PNL Vasile Blaga a fost si el audiat joi de procurorii anticoruptie in calitate de martor.

Politicianul da declaratii nu in dosarul colegului sau Leonard Orban, ci intr-o ampla investigatie legata de Autoritatea pentru Restituirea Proprietatilor.

Vasile Blaga, copresedinte PNL, martor: "Am fost citat ieri dupa-masa (n. r. – miercuri) in calitate de martor in dosarul 938 de anul trecut. Cineva a facut un abuz in serviciu, despre cine este vorba nu stiu."

Vasile Blaga, audiat la DNA

Procurorii DNA investigheaza posibile fraude de proportii la Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor dupa ce deja mai multi oameni de afaceri si functionari de rang inalt au fost arestati si trimisi in judecata pentru presupuse ilegalitati in acordarea despagubirilor. In dosar au mai audiati fosti colegi din guvernul condus de Emil Boc.
 

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
ANIMAȚIE. Militarul de la ISU Brașov mort în Bucegi a fost târât de avalanșă peste stânci

Un militar al ISU Brașov, pasionat de alpinism, și-a pierdut viața într-o avalanșă produsă în Munții Bucegi. Avea 35 de ani și se afla la schi în afara traseelor marcate, alături de alți doi coechipieri. 

Un pacient care a părăsit un spital din Târgu Mureș în urmă cu o zi a fost găsit mort. Ce spun polițiștii

Un bărbat de 58 de ani, pacient al unui spital din Târgu Mureş, care plecase de bunăvoie din unitatea spitalicească cu o zi în urmă, a fost găsit mort, sâmbătă, informează Poliţia Judeţeană Mureş.

Nicușor Dan va co-prezenta masa rotundă la reuniunea Comunităţii Politice Europene de la Erevan

Preşedintele Nicuşor Dan, va participa la cea de-a opta reuniune a Comunităţii Politice Europene (CPE), care are loc la Erevan, în Armenia, în perioada 3–4 mai şi care are ca temă „Construind împreună viitorul: unitate şi stabilitate în Europa”. 

Recomandări
ANIMAȚIE. Militarul de la ISU Brașov mort în Bucegi a fost târât de avalanșă peste stânci

Un militar al ISU Brașov, pasionat de alpinism, și-a pierdut viața într-o avalanșă produsă în Munții Bucegi. Avea 35 de ani și se afla la schi în afara traseelor marcate, alături de alți doi coechipieri. 

Șase din zece americani cred că atacul SUA asupra Iranului a fost o greșeală - Sondaj

Şase din zece americani consideră că a fost o greşeală ca Statele Unite să folosească forţa militară împotriva Iranului, potrivit unui sondaj Washington Post/ABC News/Ipsos publicat sâmbătă şi citat de CNN.

Sondaj CURS în pragul moțiunii. Câți români cer demisia lui Ilie Bolojan și care este intenția de vot în plină criză politică

Peste jumătate dintre români (58%) consideră că premierul Ilie Bolojan ar trebui să demisioneze, iar AUR conduce detaşat în intenţia de vot la alegerile parlamentare, potrivit unui sondaj realizat de CURS în perioada 28 aprilie - 1 mai.