Autostrada Soarelui se va închide pe timpul nopții. Șoferii care se întorc dinspre mare, cei mai afectați

×
Publicitate

În ziua în care hotelierii au anunțat reduceri pe litoral și de 70% pentru următoarea lună, drumarii au hotărât să închidă Autostrada Soarelui pe timpul nopții.

Cu alte cuvinte, cine se va întoarce de la mare, spre București, va circula kilometri întregi, pe drumul paralel cu șoseaua de viteză.

Șapte nopți au decis cei de la drumuri să închidă bucata de autostrada dintre Brănești și București - pentru autoturisme și de la Fundulea până în Capitală - pentru transportul de marfă.

Se montează componentele unui pod, iar sensul pe autostradă trebuie blocat complet în timpul lucrărilor.

În fiecare dimineață, traficul va fi reluat.

Este doar una dintre restricțiile pentru că râmân în continuare lucrările de la podul de la Cernavodă, iar în zona stației de taxare de la Fetești se circulă pe o singură bandă.

Cu alte cuvinte, turiștii care vor să profite de reducerile stabilite prin programul litoralul pentru toți trebuie să se aștepte la un drum spre mare și apoi înapoi spre București puțin mai de durată.

Dar să încheiem cu o veste bună. Cei care vor să vină în weekend la mare vor avea parte de vreme frumoasă.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
Citește și...
Trupe speciale în Mizil, după ce mai mulți localnici au atacat o mașină a Poliției. Au ocupat strada și aveau muzica la maxim

Forţele speciale din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Prahova au intervenit, în ziua de Paşte, în oraşul Mizil, după ce mai multe persoane au ameninţat o patrulă formată dintr-un poliţist şi un jandarm. 

”Să vină permisele”. Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în mașina de serviciu. VIDEO

Doi poliţişti din Brăila sunt cercetaţi după ce s-au filmat cântând manele în autospeciala de serviciu, în timp ce erau îmbrăcaţi în uniformă.

Apartamentele închiriate în regim hotelier sunt la mare căutare în România. Noi reguli europene pentru proprietari

După hoteluri, apartamentele închiriate în regim hotelier au devenit cea mai căutată formă de cazare din România.

Recomandări
Războiul Strâmtorii Ormuz. SUA blochează porturile iraniene, Teheranul amenință întreaga regiune. UE se pregătește de criză

Blocada SUA asupra porturilor iraniene a început luni, la 17.00, ora României, iar Teheranul amenință cu represalii toate porturile din regiune. Petrolul a ”sărit” de 100 de dolari. UE estimează pierderi de 25 miliarde euro de la începutul războiului.

Peter Magyar, despre UE și NATO: ”1.000 de ani maghiarii s-au străduit să fie parte a Europei”. Mesaj către Rusia și China

Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, s-a declarat mândru că țara sa este membră UE și NATO, în timp ce poporul maghiar s-a străduit 1.000 de ani să fie parte a Europei. El a mulțumit Rusiei și Chinei că au acceptat rezultatul alegerilor. 

Prețurile la carburanți se schimbă de la o zi la alta. Cu cât se vând motorina și benzina în București

După zilele de sărbătoare, revenim la rutină, care pentru mulți înseamnă și inevitabilele opriri la benzinărie.