Amenda primită de un tânăr după ce a abandonat un cățel la marginea unui drum

×
Publicitate

Un tânăr de 20 de ani din județul Neamț a fost amendat cu 3 mii de lei după ce a abandonat un câine la marginea unui drum.

O cameră de supraveghere din zonă a surprins momentul în care omul scoate din portbagaj un sac, îl aruncă în șanțul de lângă șosea și pleacă.

În filmare se vede și cațelușul, care se zbate câteva secunde și în cele din urmă reușește să se elibereze. Cu ajutorul imaginilor, polițiștii de la Protecția Animalelor au reușit să il identifice și să îl amendeze pe individ.

Acesta a susținut în fata oamenilor legii ca patrupedul aparține unui unchi, care nu mai avea cu ce să îl hrănească.

Articol recomandat de sport.ro
Uriașul de 100 kg pe care au vrut să ni-l fure nemții și americanii
Uriașul de 100 kg pe care au vrut să ni-l fure nemții și americanii
Citește și...
DIICOT, ironie la adresa lui Dragoș Pîslaru: „Azi suntem și la Casa de Pensii. Scuze că nu am anunțat înainte”

Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism a publicat miercuri un mesaj ironic pe Facebook, după ce ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru, a demis-o pe Alexandra Zară.

Percheziții DIICOT într-un dosar de fraudare a pensiilor: prejudiciu de 7 milioane de lei. 860 de persoane cu vechime falsă

Procurorii DIICOT au anunțat că anchetează o grupare care este acuzată că ar fi introdus în sistemul ANAF declarații fiscale false, pentru a crea vechime fictivă în muncă.

Ghid VIDEO pentru înscrierea online în Programul Rabla. Sesiunea se deschide pe 20 iulie

Administrația Fondului pentru Mediu va deschide, începând cu 20 iulie 2026, ora 10:00, sesiunea de înscriere online pentru persoanele fizice în cadrul Programului Rabla Auto 2026. Doritorii au la dispoziție un tutorial video.

Recomandări
Percheziții DIICOT într-un dosar de fraudare a pensiilor: prejudiciu de 7 milioane de lei. 860 de persoane cu vechime falsă

Procurorii DIICOT au anunțat că anchetează o grupare care este acuzată că ar fi introdus în sistemul ANAF declarații fiscale false, pentru a crea vechime fictivă în muncă.

Revine canicula, cu temperaturi de până la 37 de grade. Vom avea nopți tropicale în unele zone. Cum va fi vremea în Capitală

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță un val de căldură care se va extinde și se va intensifica treptat în România în perioada 15 iulie, ora 12:00 – 18 iulie, ora 22:00.

Nicușor Dan a ajuns la Kiev pentru summitul dedicat Ucrainei. Mesajul transmis de Administrația Prezidențială

Preşedintele Nicuşor Dan a ajuns la Kiev. El va participa miercuri, la cea de-a cincea ediţie a Summitului Ucraina - Europa de Sud-Est, transmite Administraţia Prezidenţială.