Accident violent în București. Cinci oameni au ajuns la spital după o manevră greșită a unui șofer

×
Publicitate

Impact violent, duminică seara, pe Șoseaua Colentina din Capitală. Două mașini s-au ciocnit din cauza unei manevre greșite.

Cinci persoane au ajuns la spital cu răni. Printre acestea s-ar afla o femeie însărcinată și un copil, potrivit martorilor.

Impactul a avut loc duminică seară, după ora 20. În cele două autoturisme erau șapte persoane.

Din spusele martorilor, șoferul mașinii negre ar fi încercat să vireze la stânga, de pe Șoseaua Colentina, fără să se asigure corespunzător. În timpul manevrei, a fost izbit într-o parte de vehiculul albastru, care venea din sensul opus al șoselei.

Vehiculul lovit s-a oprit, apoi, într-un stâlp.

Femeie: „Bubuitură, frână. Sunt destule victime, au fost aici mai multe salvări, i-au luat.”

La fața locului a fost desfășurare de forțe. Două persoane - printre care și o femeie însărcinată, după cum spun martorii - au fost ajutate de pompieri să iasă din mașină. Cinci victime, printre care și un copil, au ajuns la mai multe spitale din Capitală cu răni.

Bărbat: „Mi-a zis un jandarm aici, discutau între ei și au zis așa: că i-au dat alcooltestul și l-au luat și pe droguri și pe alcool.”

Polițiștii au deschis, acum, un dosar penal și continuă cercetările.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | A lăsat-o pe Alisha Lehmann și s-a cuplat cu o tânără de 19 ani: noua iubita sexy a lui Douglas Luiz
GALERIE FOTO | A lăsat-o pe Alisha Lehmann și s-a cuplat cu o tânără de 19 ani: noua iubita sexy a lui Douglas Luiz
Citește și...
Șapte șoferi sancționați după ce s-au filmat făcând derapaje periculoase lângă Cluj. Trei dintre ei au rămas fără permis

Șapte șoferi care s-au filmat în timp ce efectuau manevre periculoase în apropiere de Cluj au fost sancționați. Vor plăti în total peste 11.000 de lei amenzi, iar trei dintre ei și-au pierdut și permisul.

Situație delicată la Spitalul Floreasca. Managerul a cerut medicilor prioritizarea cazurilor și limitarea internărilor

Managerul Spitalului de Urgență Floreasca le-a cerut medicilor prioritizarea cazurilor și limitarea internărilor. Într-un document intern, acesta susține că a fost depășită valoarea de contract de la casa de asigurări de sănătate.

Bărbatul care a lăsat spitalul Pantelimon fără oxigen a fost reținut. Ce a declarat la ieșirea de la audierile de 12 ore

După aproape 12 ore de audieri, bărbatul acuzat că a furat mai multe piese de la rezervoarele de oxigen și a pus în pericol zeci de pacienți aflați în stare critică la Spitalul Sfântul Pantelimon din Capitală, a fost reținut.

Recomandări
Strâmtoarea Ormuz a fost închisă din nou, anunță presa din Iran. Teheranul dă vina pe SUA

Postul public iranian IRIB afirmă strâmtoarea Ormuz „este din nou închisă, iar trecerea se poate face doar cu aprobarea Iranului”.

Criza rujeolei din România, în atenția presei internaționale. Avem jumătate din cazurile UE

Numărul ridicat de îmbolnăviri cu rujeolă a adus din nou România în atenția presei internaționale. Datele UNICEF arată că țara noastră a raportat 4.198 de cazuri în 2025, adică aproximativ 55,5% din totalul cazurilor înregistrate în UE.

Carburanții s-au ieftinit în România după deschiderea temporară a strâmtorii Ormuz. Prețurile de la pompă

Deschiderea Strâmtorii Ormuz pentru câteva ore are deja efecte în România. La unele stații de carburant, prețul motorinei a scăzut sub 9 lei. Cât costă cel mai ieftin litru de motorină și de benzină sâmbătă, 18 aprilie.