Accident mortal in Constanta: un barbat a intrat cu masina intr-un stalp de beton. VIDEO

×
Publicitate

Tragedie in Constanta, dupa ce un barbat si-a pierdut viata intr-un accident de masina la cativa pasi de casa.

Un barbat a murit, duminica, dupa ce a intrat cu autoturismul pe care il conducea, in municipiul Constanta, intr-un stalp de electricitate. Potrivit Serviciului Politiei Rutiere (SPR) Constanta, in timp ce circula pe bulevardul 1 Mai Vechi, soferul, in varsta de 48 de ani, a pierdut controlul directiei, a patruns pe contrasens si a intrat cu masina in stalp.

Pentru scoaterea victimei din masina a fost necesara interventia unui echipaj de descarcerare al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Constanta. Cadrele medicale de pe ambulanta SMURD sosita la fata locului au incercat in zadar resuscitarea barbatului.

O alta autospeciala a ISU a asigurat masurile de prevenire si stingere a incendiilor. In zona producerii accidentului nu au fost gasite urme de franare a masinii. Ancheta politistilor in acest caz este in derulare. Medicii nu exclud varianta ca omul sa fi suferit un infarct in timp ce era la volan.

VIDEO: ISU Dobrogea
 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Ce au gasit politistii de frontiera in caruta unui batran din Iasi. "A venit un om la mine cand eram la arat"

Descoperire inedita la granita cu Republica Moldova.

Explozie in garsoniera unui pensionar din Brasov. Pompierii au intervenit cu doua autospeciale

Dimineata agitata in Brasov, unde au avut loc doua incendii cu consecinte fatale.
 

Doi sefi de la Rutiera, arestati pentru coruptie. Politistul vasluian i-a promis colegului bucurestean un PAT din lemn masiv

Seful Politiei Rutiere Vaslui si colegul sau din Bucuresti, trimis sa il ancheteze, au fost arestati preventiv, intr-un dosar deschis de DNA.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.