Accident grav pe A1. Trei mașini au fost implicate, o autoutilitară s-a răsturnat, iar un autoturism a luat foc

62432356
StirilePROTV

Un accident a avut loc duminică pe autostrada A1, în zona localităţii Făget din judeţul Timiş. Au fost implicate o autoutilitară şi două maşini. Autoutilitara s-a răsturnat pe carosabil, iar una dintre maşini a luat foc.

”Duminică, 10.03.2024, la ora 14:39, am fost solicitaţi să intervenim pentru asigurarea măsurilor PSI şi de prim ajutor în urma unui accident rutier produs pe A1, km 436. Din cadrul Staţiei Făget au intervenit o autospecială de primă intervenţie si comandă şi un echipaj SMURD. În accidentul rutier au fost implicate o autoutilitară, care s-a răsturnat pe carosabil, şi alte 2 autoturisme. La un autoturism a izbucnit un incendiu la nivelul compartimentului motor”, a transmis ISU Timiş.

În urma accidentului, o femeie pasager în autoutilitară a fost rănită. Aceasta a fost transportată la Spitalul orăşenesc Făget conştientă si cooperantă, cu răni la o mână.

Polişiştii au deschis o anchetă şi urmează să stabilească exact cum s-a produs accidentul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
Citește și...
România, lăudată de SUA că a acceptat folosirea bazelor sale în războiul cu Iran. „Ne-au fost de mare ajutor”

Secretarul american de Stat, Marco Rubio, a lăudat România, Portugalia Polonia și Bulgaria pentru că au permis Statelor Unite să folosească bazele de pe teritoriul lor pentru războiul din Iran.

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Șoferii cu mașini vechi ar putea plăti cu până la 30% mai mult

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Ministerul Transporturilor a lansat în dezbatere publică noile tarife pentru cei care vor circula pe drumurile naționale.

Anchetă epidemiologică în vestul țării după ce un tânăr internat la Psihiatrie a fost depistat cu hantavirus. Ce spun medicii

Este anchetă epidemiologică în vestul țării, după ce un tânăr internat într-un spital de psihiatrie a prezentat simptome asociate cu hantavirusul. 

Recomandări
România rămâne pe lista investitorilor, dar ratingul de țară depinde de politicieni. Ce ar însemna statutul de țară „junk”

România riscă să fie retrogradată în categoria țărilor nerecomandate investițiilor din cauza crizei politice, dacă aceasta se prelungește. 

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Șoferii cu mașini vechi ar putea plăti cu până la 30% mai mult

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Ministerul Transporturilor a lansat în dezbatere publică noile tarife pentru cei care vor circula pe drumurile naționale.

Cod portocaliu de vreme severă în cinci județe. Bucureștiul, sub avertizare de vijelii și grindină

Vremea se schimbă radical în jumătate de țară, iar două coduri, unul portocaliu, altul galben, sunt deja în vigoare.