Un bărbat a fost găsit mort, ascuns sub pat. Descoperirea șocantă făcută apoi de anchetatori, în Tecuci

×
Publicitate

Caz înfiorător la Tecuci, în județul Galați, unde un tânăr cunoscut cu probleme psihice și-ar fi ucis tatăl. Omul a fost găsit înjunghiat.

Alarma a fost dată de mama vitregă a suspectului, care a constatat că soțul nu îi mai răspunde la telefon. Anchetatorii au descins în locuință și au găsit trupul bărbatului de 57 de ani ascuns sub un pat, în dormitor.

Fusese înjunghiat mortal. Suspectul principal este fiul victimei, de 27 de ani. Potrivit anchetatorilor, ar avea probleme psihice şi ar fi sub tratament. A fost căutat până la ora 3 dimineața și a fost găsit într-o stație de autobuz dintr-o comună învecinată, unde locuiește mama lui naturală. La ea încerca, probabil, să ajungă.

Apropiații familiei spun că el nu își mai luase medicamentele de aproximativ două luni și episoadele de scandal cu tatăl său erau frecvente. Tânărul ar fi ajuns să fie și dependent de droguri, deși la 16 ani, era campion național la atletism.

Polițiștii l-au reținut iar suspectul a recunoscut crima.

Urmează să fie prezentat în instanță cu propunere de arestare preventivă. Arma crimei nu a fost recuperată. Tânărul spune că a aruncat-o într-un tomberon.

Articol recomandat de sport.ro
A venit anunțul mult așteptat în cazul Iranului: "Mă voi ocupa personal!"
A venit anunțul mult așteptat în cazul Iranului: "Mă voi ocupa personal!"
Citește și...
Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Accident cumplit în Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită pe trotuar, după impactul violent între două mașini

Accident cumplit, în centrul orașului Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită de o mașină, pe trotuar.

Recomandări
Președintele Donald Trump afirmă că se ”gândește serios” să retragă SUA din NATO, care este ”un tigru de hârtie”

Donald Trump a declarat pentru The Telegraph că ia în considerare serios retragerea Statelor Unite din NATO, pentru că Alianța nu s-a alăturat războiului său împotriva Iranului.

Sociologul Alfred Bulai, trimis în judecată pentru agresiune sexuală. Fapte comise în anii 2000 s-au prescris

Sociologul Alfred Bulai, fost profesor la SNSPA, a fost trimis în judecată pentru agresiune sexuală. Procurorii arată că inculpatul ar fi comis agresiuni sexuale încă din anii 2000, dar aceste fapte s-au prescris între timp.

Scandalul ”mită la ARR”. Sorin Grindeanu, întrebat ce ține acasă în cutia de pantofi: ”Prețul la litru de motorină, 12 lei!”

Sorin Grindeanu, președintele Partidului Social Democrat și fost ministru al Transporturilor, neagă orice legătură cu faptele imputate fostului șef de cabinet, Cristian Anton, care este acuzat de DNA de luare de mită.