ROMANII AU TALENT, prima semifinala. Cine sunt primii trei concurenti calificati in marea finala

60574265

Vineri a fost prima semifinala live la "Romanii au talent" si alegerea n-a fost deloc usoara. 12 concurenti s-au intrecut in talente, ca sa-i convinga pe telespectatori sa ii voteze si sa mai urce inca o data pe scena.

Din cei 12 au fost alesi 4, insa dupa votul juriului, numai 3 vor evolua in marea finala, care va avea loc pe 11 mai.

Toata lumea a amutit cand Gabriela Artene a intrat pe scena si a inceput sa cante. A fost un moment magic, cu care a reusit sa castige un loc in marea finala.

Mentalistul Vlad Grigorescu a aratat ca nu este mai prejos decat Cristian Gog, castigatorul celei de-a doua editii "Romanii au talent". Legat la ochi, Vlad a ghicit ce a desenat Smiley pe hartie. Iar trucurile lui cu cubul Rubik au uimit pe toata lumea.

Pe locurile 3 si 4 publicul i-a votat pe dansatorul Stefan Orhaianu si acordeonistul Rotari Ghenedie. Si a fost o decizie dicifila pentru juriu, care a trebuit sa il salveze pe unul singur. Insa Mihai Petre l-a trimis in finala pe Ghenedie.

EMISIUNEA POATE FI URMARITA INTEGRAL PE VOYO.RO

Vineri, 5 aprilie, prima semifinala "Romanii au talent":

Mihai Petre: "Mai departe merge GHENADIE ROTARI"

Andi l-a ales pe Ghenadie, iar Andra pe Stefan. Mihai va avea votul decisiv.

Juriul urmeaza sa aleaga cine va fi al treilea concurent calificat in finala intre Ghenadie Rotari si Stefan Orheanu.

VLAD GRIGORESCU s-a calificat si el in finala de la ROMANII AU TALENT, sezonul 3.

ARTENE GABRIELA este primul finalist al concursului ROMANII AU TALENT, sezonul 3.

Duet de exceptie pe scena la Romanii au talent: Gigel Frone si Tudorel Popa.

Gabriela Artene - Romanii au talent

In momentul in care Gabriela Artene a inceput sa cante, toata lumea a tacut pentru a-i asculta vocea care "te duce intr-o alta lume", asa cum a spus si Mihai. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Roland Kiss

Mihai: "Apreciez momentele care reusesc sa te duca intr-o alta lume"

Andi: "Mi se pare minunat ca un neprofesionist sa ofere publicului un astfel de moment. Multumesc"

 

I s-a blocat lantul de la bicicleta chiar la inceput, insa acest lucru nu l-a oprit pe Roland Kiss sa isi execute perfect numarul. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Mentalist

"A vrut sa fie mai dificil pentru el fara lant", a glumit Pavel.

Mentalistul Vlad Grigorescu a aratat tuturor ca nu este mai prejos decat Cristian Gog. Legat la ochi fiind, a ghicit ce a desenat Smiley pe hartie, iar apoi a rezolvat fata unui cub Rubik cu culoarea galben, indicata de Pavel mai devreme. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Mihai Dobirceanu

Andra: "M-ai lasat fara cuvinte. Bravo tie"

Mihai: "A fost un moment de magie unic, felicitari"

Dansatorul Mihai Dobirceanu a reusit sa ii schimbe complet parerea lui Mihai Petre, care credea ca nu mai poate veni cu nimic in plus. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Gabi Visoiu

Mihai: "Ai fost foarte bun astazi, mi-a placut numarul tau"

Andi: "Esti un dansator inspirat si in acelasi timp cumpatat. Bravo"

 

Daca Ghenadie l-a facut pe Andi sa se ridice in picioare pentru a aplauda, Mr. Perfect Gabi Visoiu a dus lucrurile la un nou nivel: toti membrii juriului l-au aplaudat in picioare. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Andi: "Daca as fi avut parte de un asemenea partener la masa de joc, nu stiu daca m-as fi putut concentra la fel de bine ca tine. Esti cu adevarat Mr. Perfect"

Mihai: "Fantastic, surprinzator, spectaculos"

Andra: "Numele tau spune totul, nu mai am cuvinte"

Prestatia acordeonistul Ghenadie Rotari l-a facut pe Andi sa se ridice in picioare si sa se aplaude. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Ghenadie Rotari

Andra: "Ne-ai impresionat inca de la preselectii. Ai facut-o si in seara asta. Sustin talentul tau si am sa te votez"

Mihai: "Mi-a placut foarte mult, a fost genial. Romanii au nevoie de tine in finala"

Stefan Orheanu, pustiul care il are ca idol pe Michael Flatley, l-a impresionat foarte tare pe Mihai Petre. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Stefan Orheanu
 

Mihai: "Suntem la jumatatea semifinalei, iar mie mi-a placut cel mai mult numarul tau. Dansezi cu o lejeritate iesita din comun. Felicitari din toata inima"

Andra: "Felicitari pentru tehnica cu care lucrezi, pe mine m-a impresionat foarte tare"

Vocile celor din trupa "Maria" au reusit sa binedispuna juriul

Trupa Maria

Andra: "Sunt fericitia ca va vad si ca ati evoluat. Stiti sa cantati si la instrumente. Va marturisesc ca daca o sa fac o fetita numele ei o sa fie Maria"

Mihai: "Cand sunteti impreuna pe scena degajati o energie fantastica. In momentele solo insa, nu sunteti atat de bine pregatiti. Va fi greu pentru finala din cauza acestor scapari"

Andi: "Ati inceput un drum si ma astept sa ne reintalnim de acum incolo in diverse momente"

Ventrilocul Crina Zvoboda si a ei "bunica-sexy au starnit hohote de ras din partea tuturor. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Ventriloc

 Mihai: "Ma uimesti ca reusesti sa faci atat de multe lucruri in acelasi timp"

Dansatorii de la "UST Freestylers Crew" au dat dovada de o energie iesita din comun pe scena de la Romanii au talent.

UST Freestylers Crew

Andi: "Mi-am adus aminte de examenele din facultate. Incepea calm, insa apoi se dezlantuia"

Mihai: "Ati fost buni de data asta, insa nu am apreciat aceasta repetitivitate a voastra. Mi s-a parut ca energia nu a venit din voi ci din ritm. A fost cam sters numarul"

Zoltan Martonos a oferit o demonstratie de "space - painting". CLICK AICI PENTRU VIDEO

Zoltan Martonos

Andra: "Esti foarte ingenios si ne demonstrezi ca arta si tehnologia evolueaza si avanseaza rapid. Bravo"

Tinerii de la "Parkour Oradea" au deschis aceasta semifinala. Emotiile si-au spus insa cuvantul in cazul lor. 

Parkour Oradea

Mihai: "Mi-ar fi placut ca numarul vostru sa fie exploziv si sa aiba o relatie directa cu noi si cu juriul"

Andra: "Voi ati deschis acest show si este normal sa aveti emotii. Eu va iert. Este nevoie de foarte multa munca pentru a face asa ceva"

Andra a atras toate privirile din jur gratiei vestimentatiei din aceasta seara. "Esti sclipitoare!", i-a zis Andi.

Andra
Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Fabulos: România, locul 3 la Europeanul de Culturism și Fitness! Fetele și băieții au întors toate privirile
GALERIE FOTO Fabulos: România, locul 3 la Europeanul de Culturism și Fitness! Fetele și băieții au întors toate privirile
Citește și...
Doi frați de 3 și 7 ani au ridicat publicul în picioare aseară la Românii au talent. Ediția a fost lider absolut de audiență

Aseară, într-o ediție plină de emoție autentică, bucurie pură și talente rar întâlnite, un moment pus în scenă de doi copii de 3 și 7 ani a impresionat juriul și i-a determinat pe Smiley și Pavel Bartoș să apese butonul auriu.

Un spectacol impresionant de lasere, muzică și dans l-a convins pe Andi Moisescu să apese butonul auriu

Aseară, scena Românii au talent a pus sub lumina reflectoarelor momente spectaculoase, povești impresionante și emoții autentice.

Începe „Românii au Talent”, sezonul al 16-lea, de la ora 20:30, la PRO TV și pe VOYO. Surprizele show-ului

Vineri seară, de la ora 20 si 30 de minute, revine la PRO TV și pe VOYO cel mai iubit show de televiziune, „Românii au talent”.

Recomandări
Ilie Bolojan anunță că PNL merge în opoziție: Vom construi un pol de modernizare. Fără privilegii, fără sinecuri

Partidul Naţional Liberal a adoptat, marţi seară, o rezoluţie prin care solicită PSD să îşi asume guvernarea, după ce a răsturnat Guvernul, liberalii anunţând că partidul intră în opoziţie şi va susţine drumul pro-european al României.

Nicușor Dan, prima reacție după căderea Guvernului: O decizie democratică. Încep negocierile pentru formarea unui nou guvern

Președintele Nicușor Dan a declarat marți că moțiunea de cenzură care a dus la căderea Guvernului Ilie Bolojan ”este o decizie democratică a Parlamentului” și vor ”începe negocierile pentru formarea unui nou guvern”.

Ce s-a întâmplat după moțiunea de cenzură care a demis Guvernul. Mesajul transmis de Ilie Bolojan în ședința PNL

La doar 3 ore după vot, liderii PNL s-au reunit în ședință extraordinară și au decis să rămână alături de Ilie Bolojan și să meargă în opoziție. Asta chiar dacă unii dintre ei declaraseră cu puțin timp înainte că ar trebui refăcută alianța cu PSD.