Operatia pe creier a Elenei Carstea a fost amanata!

×
Publicitate

S-a agravat starea de sanatate a cantaretei Elena Carstea, care urma sa fie operata pe creier peste cateva zile!

Medicii au amanat interventia din cauza unor complicatii cu tiroida, ce nu le permit sa inlature acum anevrismul cerebral, aflat chiar in spatele ochilor.

Ar fi mult prea riscant, spun ei. Reporterii Pro TV au reusit sa-i ia un interviu on-line artistei, aflata in Statele Unite, in West Palm Beach, Florida.

"Se va amana cu 2-3 saptamani pentru nu ma pot opera, pentru ca pot muri pe masa de operatie. M-am pregatit psihic ca sa fac chestia asta saptamana viitoare si asteptarea asta o sa ma termine definitiv", spune Elena Carstea, care isi doreste sa aiba putere sa treaca peste aceasta cumpana. In aceste zile, cantareata are parte de un regim sever. I s-a interzis si cel mai mic efort.

Joi dimineata, mama Elenei va merge la Ambasada Statelor Unite pentru a obtine viza, ca sa fie alaturi de fiica ei.

Medicul Vlad Ciurea, specialistul roman care a efectuat peste 600 de astfel de interventii chirurgicale, crede ca Elena are nevoie de o operatie urgenta.

Elena Carstea are 46 de ani si se afla de trei ani in Statele Unite. In 2006, s-a casatorit acolo cu Glen Muttart, in prezenta catorva prieteni foarte apropiati. Cantareata are doua fetite infiate, Sanda si Adriana. 
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
Citește și...
Fotomodelul Andre Bîrleanu a fost condamnat definitiv. Ce pedeapsă a primit

Fotomodelul Andre Bîrleanu își va petrece următorii șase ani după gratii. Judecătorii Curții de Apel București l-au condamnat definitiv, vineri după-amiază, pentru viol și lipsire ilegală de libertate.

Emma Watson, apariție rară în cadrul unui eveniment din Londra. Cum s-a afișat actrița din Harry Potter | GALERIE FOTO

Emma Watson a avut o apariție publică rară, la șapte ani după ultimul ei rol într-un film, în contextul unei retrageri treptate de la Hollywood.

Michael Jackson continuă să domine topurile la 17 ani după moarte. Moștenirea unui artist care încă șochează industria

La 17 ani de la moarte lui Michael Jackson, artistul rămâne unul dintre cele mai influente nume din industria muzicală globală.

Recomandări
România a încasat peste 9 miliarde de euro după aproape 5 ani de PNRR. Ce fonduri mai poate atrage

România a ajuns la peste 9 miliarde de euro primite prin PNRR, după ce a patra cerere de plată a fost aprobată integral. Programul care se desfășoară de aproape 5 ani ar urma să se termine pe 31 august 2026.

Cod roșu de caniculă în aproape toată țara. Temperaturile ajung până la 41 de grade

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, sâmbătă, o nouă avertizare Cod roșu de caniculă extremă, valabilă de luni dimineața până miercuri, în trei sferturi din țară, inclusiv în București.

Ultimele zile de negocieri pentru un nou Guvern înainte de vacanța parlamentarilor. Blocaj între PSD, PNL și USR

Sesiunea parlamentară se încheie curând, așa că am putea avea un guvern nou abia la toamnă. Până acum, partidele nu au reușit să găsească o formulă de guvernare, iar prăpastia dintre ele se adâncește pe zi ce trece.