Pufulica a ajuns vedeta pe internetul romanesc. PRO FM a remixat mascota verde VIDEO si AUDIO

61437226

PRO FM a transformat mascota Pufulica a postului TVR 3 intr-o piesa de club, dupa ce a remixat audio si video inregistrarea care a devenit celebra in online-ul romanesc.

In urma cu aproximativ o saptamana, oaia "Pufulica", noua mascota a postului public TVR 3, a devenit o vedeta pe internet, dupa ce a fost prezentata in prima emisiune de pe postul public de catre prezentatorul Cristian Nitulescu.

“Buna ziua! Faceti cunostinta cu Pufulica, ea este oaia noastra, a redactiei. De fiecare data cand avem probleme sau ne enervam o mangaiem pe cap ca sa ne calmam”, a spus Cristi Nitulescu, gazda emisiunii "Apasa pe verde".

Acum, DJ-ii de la PRO FM au profitat de succesul mascotei Pufulica pe internet si au realizat un remix audio-video, care are toate sansele sa devina un nou viral in Romania. 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Cea mai tare parodie din Polonia. Cum au imitat mai multi barbati o secventa din Lord of the Rings

Mai multi barbati din Polonia au realizat o parodie extrem de amuzanta, interpretand in modul lor o celebra secventa din filmul Lord of the Rings.

Cuvintele incrucisate implinesc, in decembrie, 100 de ani de existenta

Cuvintele incrucisate, un joc apreciat in lumea intreaga, implinesc in luna decembrie 100 de ani de existenta, informeaza site-ul publicatiei franceze Le Nouvel Observateur.

A imbracat un tutu roz si s-a fotografiat, pentru a-i aduce un zambet sotiei bolnave de cancer

Pentru a atrage atentia asupra luptei pe care o duc bolnavele de cancer, sotul Lindei Carey a imbracat un tutu roz, si s-a fotografiat in diferite colturi ale lumii.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.