Mircea Solcanu a primit cadou de ziua lui un taraf!

60298297

Miercuri, 27 mai, de ziua lui, la implinirea varstei de 33 de ani, co-prezentatorul “Povestirilor de noapte’” de la ACASA, Mircea Solcanu, a primit in dar, de la colegi, un taraf care i-a cantat in direct “La multi ani”.

Surpriza a fost pusa la cale o zi intreaga de colegii din redactia Povestirilor care au complotat alaturi de Cabral.

Nicu Teisanu si lautarii sai au intrat, in direct, in platoul ’’Povestirilor de noapte’’ si au cantat o varianta adaptata special pentru Mircea, un “Multi ani traiasca, la naiba sa traiasca!” spre deliciul celor din platou.

Nu ma asteptam. A fost chiar o mare surpriza. Dar sa vedeti ce-I pregatesc eu lui Cabral, care s-a amuzat de intreaga situatie, ii aduc de ziua lui intregul Balet Rus Sa-l vad atunci!’, spune amuzat Mircea.

El a primit felicitari si de la cativa dintre cei mai buni prieteni ai sai, vedete din lumea mondena. Romanita Iovan i-a oferit cadou un tricou roz, Ana Maria Ferent i-a cantat “Happy Birthday, dear Mircea”, iar Rita Muresan i-a urat sa fie sanatos si iubit de cei din jur si i-a trimis un cos cu flori.

La implinirea varstei de 33 de ani, Mircea a fost emotionat de gestul celor din jur:’’M-au sunat o gramada de prieteni, am ragusit de cat am vorbit la telefon. Colegi, prieteni de la Constanta cu care nu am mai vorbit de foarte mult timp. Sunt foarte fericit”, marturiseste vedeta ACASA.

Mircea Solcanu a mai marturisit ca se pregateste sufleteste pentru aceasta zi inca de la inceputul anului: “De la 1 ianuarie, in fiecare an, zic ca am varsta pe care urmeaza sa o implinesc si asa ma obisnuiesc cu ideea. Asa ca m-am acomodat cu varsta de 33 de ani. La 1 ianuarie 2010 o sa spun ca am 34 de ani”, spune amuzat Mircea.

Tot in emisiunea “Povestiri de noapte” difuzata miercuri, a fost organizata si petrecerea de burlacie a Oanei Ungureanu, viitoare doamna Lis. Atmosfera a fost incinsa de 3 stripperi care s-au dezbracat in direct spre bucuria viitoarei sotii a lui Viorel Lis.

Mircea s-a bucurat ca darul nu a fost pentru el. “La naiba,m-am speriat cand i-am vazut in platou, am zis ca-s tot cadou pentru mine. M-am bucurat insa ca erau darul pentru Oana, m-am amuzat si eu un pic si m-am relaxat".

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Ca doua picaturi de apa! Mama si fiu... vedete la Hollywood!

Desi sunt bogati, celebri si frumosi, iar femeile ii adora, exista in viata lor o singura prezenta feminina constanta. Cea mai importanta si cea mai iubita. Mama!

Cristina Rus vorbeste despre viitoarea ei nunta la "Happy Hour"

Dupa ce a anuntat in premiera la ”Happy Hour” ca se casatoreste, Cristina Rus revine in emisiunea lui Maruta chiar cu o zi inainte de nunta!

Rihanna, mai sexy ca niciodata!

Dupa ce in urma cu vreo cateva zile a fost surprinsa iesind din cladirea in care locuieste Kanye West, acum Rihanna apare in noul videoclip al rapper-ului. Si nu oricum, ci in ipostaze extrem de sexy.

Recomandări
Energia produsă la Rovinari, de 2-3 ori mai ieftină decât cea importată. Cât costă un megawatt-oră

În plină criză energetică, România mizează din nou mai mult pe centralele pe cărbune. La Rovinari funcționează acum trei capacități de producție, în loc de două pentru a acoperi o parte din deficitul generat de oprirea Unității 2 de la Cernavodă. 

Ce urmează după decizia CCR privind legea integrității. Opțiunea pe care o are la dispoziție Nicușor Dan

Amendamentul PSD din legea integrității care îl lasă fără mandat pe primarul Timișoarei Dominic Fritz a fost declarat constituțional de judecătorii CCR.

Opere ale pictorului Alexandru Țipoia, prezentate în premieră la Inspectorul Pro. Familia vrea să le doneze statului

Creația pictorului Alexandru Țipoia este oferită gratuit statului român. Dar, procesul de donație s-a blocat în birocrație, spune familia.