Faimoșii, mai hotărâți ca niciodată să câștige. „O să dăm bătaie, la propriu”

62239220

Faimoșii încep runda cu forțe proaspete! Și-au propus să câștige jocul de astăzi, indiferent de obstacolele pe care le vor întâlni.

 

CRBL câștigă în fața lui Alexandru Nedelcu

CRBL și Alexandru Nedelcu continuă lupta pentru recompensă. Miza: un coș plin cu legume.

Laura Giurcanu a luptat cot la cot cu Ana Dobrovie

Laura Giurcanu a marcat din prima la coș și a câștigat punctul pentru echipa Faimoșilor.

Prima confruntare a serii

Jocul de recompensă a debutat cu duelul dintre Cătălin Zmărăndescu și Relu Pănescu.

Faimoșii sunt siguri că o să câștige coșul cu legume

Faimoșii cred că ziua de astăzi o să le surâdă și sunt hotărâți să se întoarcă pe insulă cu recompensa.

O să începem să dăm bătaie, la propriu”, a spus CRBL.

Eu, personal, m-am săturat de fețele lor fericite și îngâmfate”, a mărturisit Laura Giurcanu.

Și Otilia Bilionera a dorit să completeze: „Plecăm cu speranța să mâncăm și noi ceva, că până acum, doar ei s-au ghiftuit”.

Survivor România 2022. A treia săptămână - lupta pentru recompensă

În această seară, în primul joc, cele două echipe se vor confrunta pentru o nouă recompensă pusă la dispoziție de Vodafone, sponsorul emisiunii.

Premiul va fi unul extrem de important pentru starea de bine a celor rămași în joc, așa că fiecare dintre ei va da tot ce are mai bun.

Pentru ce luptă Faimoșii și Războinicii

Provocarea traseului mixt de astăzi: mare - nisip.

Războinicii și Faimoșii luptă pentru a câștiga un coș plin de legume.

 

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Lavinia Petrea, la 44 de ani: „Nu trebuie să fac nimic forțat ca să zâmbesc. Vine din interior”

Prezentă de peste două decenii în televiziune, Lavinia Petrea rămâne unul dintre numele familiare pentru publicul care își începe diminețile urmărind știrile. 

Anthony Hopkins se lansează în muzică la 88 de ani. Va lansa compoziții scrise în ultimii 60 de ani: „E prima mea pasiune”

Actorul britanic Anthony Hopkins, dublu laureat al premiului Oscar, a semnat un contract cu casa de discuri Decca Classics pentru lansarea unei colecții de lucrări orchestrale pe care le-a compus de-a lungul ultimelor șase decenii.

Melania Trump a atras toate privirile la festivităţile de Ziua Americii de la Washington. GALERIE FOTO

În ciuda unui val intens de căldură şi a întârzierilor provocate de furtuni, mii de oameni s-au adunat sâmbătă seara la Washington pentru a sărbători cea de-a 250-a aniversare a Statelor Unite.

Recomandări
Nicușor Dan ar fi decis pe cine vrea să desemneze premier. Pe cine ar urma să mizeze acum, după două eșecuri

Premierul cu numărul 14 din ultimii zece ani este greu de găsit, la fel și majoritatea din Parlament pentru instalarea acestuia.

Au murit arși în mașini când încercau să fugă din infern. Cel puțin 12 oameni au pierit în incendiile din Spania

Autoritățile de la Madrid și Londra deplâng o „tragedie fără precedent”, după ce 12 oameni au pierit într-un incendiu care a pârjolit un sat din sudul Spaniei.

România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.