Cum s-a ascuns Gisele Bundchen de fotografi, in Paris. "Este o rusine ce a facut". De ce a starnit controverse aparitia ei

gisele bundchen

Gisele Bündchen a gasit o noua metoda de a se ascunde de paparazzi si tot n-a reusit sa scape de ei. Celebrul fotomodel a fost fotografiat in Paris, purtand o burka, care ii ascundea absolut tot, inclusiv fata.

Fostul model, Gisele Bundchen, a fost fotografiata in Paris, in timp ce intra intr-o clinica privata din Paris.

Conform tabloidului Daily Mail, vedeta a vrut sa nu fie recunoscuta de papparazzi. Surse au declarat ca aceasta si-ar fi facut operatii estetice in valoare de 11.000 de dolari, fostul ingeras Victoria's Secret ar fi apelat la chirurgie plastica pentru a-si "repara" sanii si ochii.

In imaginile publicate de Daily Mail, vedeta apare purtand o burqa (haina traditionala purtata de femei in lumea araba) ,care o acopera in intregime, din cap pana in picioare. Ea coboara dintr-un Mercedes negru, alaturi de sora ei, dar nici una nu poate fi recunoscuta in imaginile respective. Desi i se vad doar picioarele, vedeta a fost recunoscuta datorita soferului sau, cu care colaboreaza de multi ani si pe care papparazzi l-au recunoscut imediat.

 

Citește și
Gisele Bundchen
Gisele Bundchen, cel mai bine platit supermodel din lume. Cat castiga in timp ce tu citesti asta
 

Pictured: Gisele Bündchen wears a burqa to visit Paris plastic surgeon.

Posted by Daily Mail on Thursday, July 30, 2015

Desi a folosit o burqa, Gisele Bundchen n-a folosit-o corespunzator. In traditia islamica, femeilor care poarta burqa nu trebuie sa li vada nici macar picioarele, insa vedeta n-a tinut cont.


Culmea, in Franta este interzis prin lege portul burqai in public, iar dupa ce pozele au aparut in presa, vedeta a reusit sa starneasca un val de controverse. "Nu are nici o treaba cu lumea islamica si nu face acest gest pentru noi. Este foarte rau ce a facut. Poarta un lucru sfant pentru o placere personala" a declarat reprezentantul Centrului Islamic din New York.


"Sa fii fotografiat purtand o burqa in public, fara sa apartii acestei culturi, este ridicol. Mai ales ca in Franta este interzis" a mai spus barbatul.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
Citește și...
Cel mai bine platit fotomodel din lume a spus
Cel mai bine platit fotomodel din lume a spus "adio" carierei. Gisele Bundchen a defilat pentru ultima data

La 34 de ani, fotomodelul brazlian Gisele Bundchen a decis sa-si incheie cariera.

Gisele Bundchen, cel mai bine platit supermodel din lume. Cat castiga in timp ce tu citesti asta
Gisele Bundchen, cel mai bine platit supermodel din lume. Cat castiga in timp ce tu citesti asta

Brazilianca Gisele Bundchen este cel mai bine platit supermodel din lume, dupa ce, in ultimul an, in conturile ei au intrat peste 30 de milioane de euro.

Gisele Bundchen:
Gisele Bundchen: "Nu am consumat deloc sucuri carbogazoase in ultimii 10 ani"

Fotomodelul Gisele Bundchen, in varsta de 33 de ani,  a declarat intr-un interviu pe Associated Press ca nu a consumat deloc sucuri acidulate in ultimi 10 ani.

Recomandări
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO

Responsabilii americani i-au avertizat pe omologii europeni că, dacă nu-și consolidează până în 2027 capacitățile defensive, Statele Unite își vor sista participarea la anumite mecanisme de apărare ale NATO.

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă

Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.