Pericol de explozie pe Drumul European 85, in dreptul localitatii Oreavu

×
Publicitate

Zeci de litri de combustibil s-au scurs pe carosabil din rezervorul unui TIR, in urma unui accident de circulatie.

Soferul TIR-ului a pierdut controlul volanului, dupa ce masina din fata sa a oprit la o trecere de pietoni. Nu a putut frana la timp, iar pentru a evita coliziunea, a tras de volan si s-a rasturnat in sant.

Barbatii aflati pe trecerea de pietoni au vazut cum TIR-ul se indreapta cu toata viteza spre ei. Au luat-o la fuga si au scapat cu viata.

In urma accidentului, rezervorul autotrenului s-a spart, iar combustibilul s-a scurs pe asfalt. Pompierii au spalat carosabilul, inlatuand orice pericol de explozie.

Circulatia in zona s-a desfasurat cu dificultate timp de o ora si jumatate.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Buzau: S-a sinucis pentru ca nu a suportat moartea sotului

O femeie de 57 de ani si-a pus capat zilelor la doua luni dupa ce sotul ei s-a prapadit. Cum un necaz nu vine niciodata singur, femeia aflase ca sufera si de o boala cumplita.

Sfarsit tragic pentru un buzoian. Si-a taiat gatul cu flexul

Sudor de meserie, barbatul s-a gandit sa faca o fapta buna si, la rugamintile unui vecin, s-a urcat pe acoperisul acestuia ca sa-l repare. In timp ce taia o bucata de grinda, flexul s-a oprit intr-un cui si i-a sarit exact in gat.

Focuri de arma au semanat panica intr-un complex comercial din Buzau

Un om de afaceri turc, insotit de cativa prieteni, a vrut sa intre in posesia unui magazin care ii apartine, dupa cum spune instanta. Angajatii nu au cedat insa, iar unul dintre prietenii turcului a tras cu arma.

Recomandări
Cum a apărut anticiclonul care a pârjolit Europa și cum a rămas blocat deasupra României. Explicația valului de caniculă

Suntem prizonierii unui fenomen climatic extrem. O veritabilă cupolă de foc a transformat țara într-un cuptor, cu temperaturi de peste 40 de grade.

Ultima zi în care șoferii mai beneficiază de reducerea la carburanți. Cum ar putea evolua prețurile de la pompă de la 1 iulie

De miercuri, 1 iulie, expiră măsurile de sprijin care au temperat prețurile carburanților după tensiunile din Orientul Mijlociu.

CSAT: aproape 8.000 de militari și polițiști, pregătiți pentru misiuni externe. O parte pot fi dislocați la ordin

La ședința de luni a Consiliului Suprem de Apărare a Țării au fost analizate și obiectivele României la Summitul NATO de săptămâna viitoare, de la Ankara.