Weekend aglomerat la târgul de nunți din București. Oferte extravagante pentru viitorii miri

×
Publicitate

A fost un weekend aglomerat la târgul de nunți organizat în Capitală. Chiar dacă prețurile au urcat serios, mulți dintre viitori miri se gândesc mai puțin la costuri când vine vorba despre cea mai frumoasă zi din viața lor de cuplu.

Pentru cei care își permit, sunt destule oferte extravagante, de la rochii costisitoare, dar strălucitoare, până la destinații de vis pentru luna de miere.

Cea mai scumpă rochie de mireasă de la târgul de nunți costă 17.500 de lei.

Raluca Clavasti, expozant:
„Trebuie să fie și un anumit cadru, un anumit salon. Este un eveniment mai regal, o mireasă care se vede și se simte într-adevăr o prințesă și care a visat să fie așa pentru ziua cea mare.”

Puține mirese probează însă o astfel de rochie. Majoritatea alocă între 7000 și 8000 de lei pentru ținută. Dar sunt și tinere care ar da oricât, cum este Alice.

Alice, viitoare mireasă: „O dată poți să fii prințesă, nu la orice eveniment. Îmi place că este foarte sclipicioasă și mă reprezintă mai mult.”

Reporter: Și coronița?

Alice, viitoare mireasă: „Cât mai mare!”

Reporter: Ai un buget?

Alice, viitoare mireasă: „Să îmi placă mie.”

Roxana și Cătălin au constatat la târg că planul făcut acasă nu seamănă cu ce au găsit.

Roxana și Cătălin, viitori miri: „Orice îmi place.”

Reporter: Fără limită?

Roxana și Cătălin, viitori miri: „Fără limită. Nu am nimic de comentat. Ea alege, ea plătește. O dată se mărită.”

Reporter: Aveți un buget total?

Roxana și Cătălin, viitori miri: „Nu prea se potrivește calculul de acasă cu cel din târg. Sunt mult mai scumpe decât în anii trecuți. Ne adaptăm, nu avem ce să facem, că altfel nu iese bine.”

La târg avem și cele mai scumpe bijuterii.

Expozant: „Această brățară tenis cu diamante, din aur de 18k, undeva la 15 mii de lei. Avem și cercelușii și colierul, toate din aur de 18k cu diamante.”

În privința meniului, unii miri chiar vor să își răsfețe invitații, așa ca nu optează neapărat pentru specialități tradiționale.

Simona Ivașcu, expozant:Sunt creveți, calamari, sigur că da, pentru bugete mai generoase servim inclusiv scoici Saint Jaques, pentru 100 de persoane, undeva la 2.450 de euro plus TVA.”

După un astfel de eveniment, nici luna de miere nu poate fi una banală.

Marius Voicu, reprezentantul unei agenții de turism: „Putem oferi atât un pachet standard, cât și ceva personalizat, cum am avea în Santorini, unde sunt aceste camere care au și piscină privată. Pot începe de la 4000-5000 de euro de cuplu, pentru 7 nopți de cazare.”

Târgul din acest weekend s-a încheiat, dar urmează și altele până va începe sezonul nunților, undeva prin mai.

Articol recomandat de sport.ro
Marin Takahashi își pune fanii pe jar! Pictorial incendiar cu japoneza tatuată
Marin Takahashi își pune fanii pe jar! Pictorial incendiar cu japoneza tatuată
Citește și...
Campanie maraton într-o comună din județul Iași. Peste 300 de câini au fost sterilizați gratuit de medici veterinari

Campanie maraton în weekendul ce tocmai s-a încheiat într-o comună din județul Iași. Peste 300 de câini au fost sterilizați gratuit de medici veterinari din mai multe asociații pentru protecția animalelor.

Bucureștenii, la Festivalul Filmului European. Cinci scurtmetraje au fost proiectate în cadrul ediției aniversare

Deși nu a fost vreme de plimbare în București, oamenii au găsit activități, iar unii au ajuns la Festivalul Filmului European.

Înghețata cu prosciutto și pepene galben, desertul surpriză de la Festivalul Carnivorilor: „Gustul este mai profund”

Iubitorii preparatelor din carne au fost așteptați în weekend la Festivalul Carnivorilor, organizat pentru prima dată la Târgu Mureș.

Recomandări
Au început consultările oficiale la Cotroceni. Ce a discutat PSD cu Nicușor Dan

Preşedintele Nicuşor Dan a convocat pentru luni consultări cu partidele şi formaţiunile politice parlamentare în vederea desemnării candidatului la funcţia de prim-ministru.

Pe cine ar vrea Nicușor Dan să desemneze premier. Două variante de tehnocrați luate în calcul - Surse

Radu Burnete și Delia Velculescu sunt numele de premier tehnocrat luate în calcul de Nicușor Dan înainte de consultările cu partidele politice, au declarat surse politice pentru Știrile ProTV.

Tinerii sub 35 de ani ar putea cumpăra prima casă cu TVA redus. Ce prevede proiectul

Cu o piață a locuințelor cu prețuril exorbitante, tranzacțiile imobiliare sunt în scădere. Iar potrivit datelor oficiale, decalajul este de peste 15% față de anul trecut.