Jucătoare de tenis snopită în bătaie de tatăl ei, după un meci pierdut. Imagini extrem de dure. VIDEO

62299863
Twitter

Mai mulți oameni din lumea tenisului s-au declarat șocați în ultimele zile, după ce pe Internet au apărut imagini șocante în care o jucătoare de tenis de 14 ani este bătută crunt de tatăl ei, după ce a pierdut un meci, la Belgrad.

Victoria Azarenka, o jucătoare profesionistă de tenis din Belarus, și Paula Badosa, jucătoare din Spania, sunt printre cei care s-au arătat revoltate de imaginile pe care le-au văzut.

Imaginile au fost distribuite inițial de Igor Juric, un activist care a menționat că familia venise la turneu din China. El a precizat că va depune plângere.

“Aceasta este o nebunie!!! Cel mai rău lucru este că nu este singurul caz din lumea noastră sportivă. Oamenii care își varsă frustrările pe sportiv. M-am săturat! Vă rog să raportați! Multe încurajări pentru ea”, a transmis Paula Badosa.

În imaginile filmate se observă cum bărbatul o agresează pe fată, iar după ceva timp cei care filmează intervin. 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Un fenomen foarte rar a fost filmat în Suedia: o tornadă dublă. ”Părea că apa se agita în două locuri la suprafață”

O tornadă dublă care se învârtea deasupra unei ape - un fenomen rar - a fost filmată în vestul Suediei. Imaginile obținute de AP arată două pâlnii uriașe de aer care se învârt una lângă alta în Grästorp.

O pisică din Minnesota, care s-a pierdut de stăpânii ei într-o vacanță, a fost recuperată după 40 de zile

O pisică din Minnesota care s-a pierdut de stăpânii ei într-o vacanță a fost recuperată după 40 de zile! Nakee și iubitul ei vizitau parcuri naționale, dar când s-au trezit dimineața la un camping din Colorado, ambele pisici lipseau.

Regula sacră din Italia. Pe ce fel de paste nu se pune niciodată parmezan sau altă brânză. Bucătarii o consideră o jignire

În bucătăria italiană, parmezanul nu se pune automat peste orice farfurie cu paste.

Recomandări
Caniculă și furtuni în toată țara. Ministerul Mediului a convocat Comitetul pentru Situații de Urgență

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a convocat Comitetul ministerial pentru situații de urgență pentru a evalua efectele avertizărilor meteo și măsurile necesare pentru protejarea populației.

Rusia a lansat unul dintre cele mai agresive atacuri cu rachete balistice de până acum, în războiul cu Ucraina

Rusia a lansat unul dintre cele mai ample atacuri cu rachete balistice împotriva Ucrainei de la declanșarea invaziei sale pe scară largă, în urmă cu mai bine de patru ani.

Alertă în județul Tulcea. Populația, avertizată cu un mesaj RO-ALERT, după ce radarul MAPN a detectat ”o țintă aeriană”

Ministerul Apărării Naţionale a anunțat, duminică, faptul că sistemul său de supraveghere radar a detectat în ziua de 19 iulie, ora 13.19, ”o țintă aeriană la o distanță de aproximativ 15 km est de localitatea Vâlcove, Ucraina”.