Imagini virale: Un cal a fost adus la o petrecere, într-un cămin cultural din Brașov. VIDEO

62267844
youtube.com

Un cal a fost adus la o petrecere organizată la căminul cultural din Holbav, în județul Brașov.

Imaginile au fost postate pe TiikTok și au devenit virale, conform Brașov.net.

În imagini, apare un bărbat care intră cu animalul în căminul cultural, iar apoi un alt bărbat, probabil sărbătoritul, conform presei locale, urcă pe cal și apoi se plimbă prin încăpere.

În interior, se aflau zeci de oameni care au aplaudat ceea ce se întâmpla în fața lor.

Contactat de presă, primarul comunei Holbav, Lucian Oprea, a declarat că a aflat despre incident după ce imaginile au ajuns pe internet.

Apoi, el a convocat Consiliul Local, dar și juriștii primăriei pentru a cerceta situația și pentru a stabili dacă cineva poate fi tras la răspundere pentru ceea ce s-a întâmplat.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
O femeie răpită a fost salvată, după ce a trimis un mesaj printr-o comandă de mâncare

O femeie care fusese răpită a fost salvată după ce a reușit să ceară ajutor trimițând un mesaj în momentul în care a plasat o comandă de mâncare către o cafenea.

Cum a încercat un fermier din Bihor să-i păcălească pe inspectorii care voiau să îi verifice recolta de roșii

Ca să mențină subvenția acordată de Stat prin programul Tomata un fermier din Bihor s-a gândit la o cacealma şi a vrut să arate că are legume bune de vândut.

VIDEO Imagini adorabile cu un ursuleț surprins în timp ce înota în lacul Vidraru

Un urs a fost surprins în timp ce înota în lacul Vidraru din județul Argeș.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.