Accident demn de o cascadorie în Drobeta-Turnu Severin. Ce a făcut un bărbat de 56 de ani. VIDEO

×
Publicitate

Un șofer de 56 de ani a realizat o adevărată cascadorie pe un bulevard din Drobeta-Turnu Severin.

El a pierdut controlul volanului, s-a izbit de o mașină parcată regulamentar pe marginea şoselei, după care autoturismul său s-a răsturnat şi s-a oprit pe plafon.

Bărbatul a rămas încarcerat, iar cei care au asistat la întreaga scenă au sunat la 112. Pompierii militari l-au scos din caroseria deformată, şi a fost transportat la spital.

Polițiștii nu au apreciat însă cascadoria, aşa că au întocmit pe numele șoferului un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Petreceri în timpul pandemiei. Se renunță la terase în favoarea parcurilor și pădurilor

Dacă până acum câteva săptămâni, zilele de naștere s-au sărbătorit mai mult în mediul online, acum petrecerile se mută în aer liber.

Cum arată castelul din România, scos la licitație pentru 275.000 euro

Dacă v-ați dorit vreodată un castel sau un conac în mijlocul naturii, aflați că au fost scoase la vânzare proprietăți impresionante lăsate în paragină.

VIDEO. O româncă a cântat pe una dintre cele mai importante clădiri din Roma

Violonista de origine română, Anna Tifu, a fost vedeta unui concert inedit organizat la Roma cu ocazia solstițiului de vară, scrie La Repubblica.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.