A comandat un Uber după o noapte de petrecere. Nota de plată uriașă primită la final

×
Publicitate

Un american s-a trezit după o noapte de petrecere cu prietenii, în Virginia de Vest, nu doar mahmur, ci şi cu o notă de plată de peste 1.600 de dolari pentru cursa până acasă.

Locuieşte tocmai în New Jersey, adică la trei state depărtare. Şi, deşi spune că nu îşi mai aminteşte, a comandat o maşină UBER.

"Eram la bar, unde am petrecut cu prietenii şi am cheltuit vreo 200 de dolari. Apoi nu mai ştiu nimic. Doar că peste câteva ore m-am trezit pe bancheta din spate a unei maşini şi şoferul îmi spunea că mai avem o oră până în New Jersey" - povesteşte petrecăreţul.

A descoperit, ulterior, că a ales şi cea mai scumpă opţiune din meniul aplicaţiei. Acum trebuie să se întoarcă în Virginia ca să-și recupereze bagajul. Și speră să aleagă o soluție de transport ceva mai ieftină.

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
NEWS ALERT Cristi Chivu are contractul pregătit, cu un salariu uriaș!
Citește și...
”Sinlaku”, cea mai puternică furtună de pe planetă, se pregătește să lovească. Rafalele de vânt ar putea depăși 350 km/h

Un super-taifun se îndreaptă spre insulele americane din Pacific.

Oana a abandonat slujba de finanțist la BNR pentru un punct gastronomic în Meșendorf. Soțul stăpânește arta brânzeturilor

În Transilvania, colinele au prins viață. Sute de bicicliști au vrut să descopere peisajele încă sălbatice, poveștile fascinante ale bisericilor săsești, şi nu în ultimul rând, să îşi tragă sufletul în gospodăriile localnicilor.

Bărbat ucis în Alba cu un cuțit aruncat direct în piept. Un tânăr și mama lui, reținuți

Un bărbat în vârstă de 47 de ani din județul Alba a murit în noaptea de duminică spre luni, în urma unui conflict violent izbucnit în familie, pe fondul consumului de alcool, anunță Poliția Județeană Alba.

Recomandări
Războiul Strâmtorii Ormuz. SUA blochează porturile iraniene, Teheranul amenință întreaga regiune. UE se pregătește de criză

Blocada SUA asupra porturilor iraniene a început luni, la 17.00, ora României, iar Teheranul amenință cu represalii toate porturile din regiune. Petrolul a ”sărit” de 100 de dolari. UE estimează pierderi de 25 miliarde euro de la începutul războiului.

Peter Magyar, despre UE și NATO: ”1.000 de ani maghiarii s-au străduit să fie parte a Europei”. Mesaj către Rusia și China

Peter Magyar, câștigătorul alegerilor din Ungaria, s-a declarat mândru că țara sa este membră UE și NATO, în timp ce poporul maghiar s-a străduit 1.000 de ani să fie parte a Europei. El a mulțumit Rusiei și Chinei că au acceptat rezultatul alegerilor. 

Prețurile la carburanți se schimbă de la o zi la alta. Cu cât se vând motorina și benzina în București

După zilele de sărbătoare, revenim la rutină, care pentru mulți înseamnă și inevitabilele opriri la benzinărie.