Campionatul Mondial de Fotbal 2018, program complet


Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Miercuri 13 Iunie 2018 14:27
Categorie: Cupa Mondială 2018
program Campionat Mondial de Fotbal 2018

Cupa Mondială de Fotbal din Rusia se va desfăşura în perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 oraşe, cu 32 de echipe, împărţite în 8 grupe.

Competiţia începe cu partida dintre Rusia, echipa gazdă, şi Arabia Saudită, joi 14 iunie, de la ora 18,00 (ora României), pe stadionul Lujniki din Moscova, în Grupa A.

Campionatul Mondial de Fotbal 2018 se va încheia cu finala, programată pe 15 iulie pe aceeaşi arenă, de la ora 18,00.

Programul complet al competiţiei: 

Joi 14 iunie 
18,00 (ora României) Rusia - Arabia Saudită, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa A

Vineri 15 iunie 
15,00 Egipt - Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa A 
18,00 Maroc - Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa B 
21,00 Portugalia - Spania, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa B

Sâmbătă 16 iunie 
13,00 Franţa - Australia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa C 
16,00 Argentina - Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa D 
19,00 Peru - Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa C 
22,00 Croaţia - Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa D

Duminică 17 iunie 
15,00 Costa Rica - Serbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa E 
18,00 Germania - Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), în Grupa F 
21,00 Brazilia - Elveţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa E

Luni 18 iunie 
15,00 Suedia - Coreea de Sud, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa F 
18,00 Belgia - Panama, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa G 
21,00 Tunisia - Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa G

Marţi 19 iunie 
15,00 Columbia - Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa H 
18,00 Polonia - Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), în Grupa H 
21,00 Rusia - Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa A

Miercuri 20 iunie 
15,00 Portugalia - Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa B 
18,00 Uruguay - Arabia Saudită, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa A 
21,00 Iran - Spania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa B

Joi 21 iunie 
15,00 Danemarca - Australia, la Samara (Samara Arena), în Grupa C 
18,00 Franţa - Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa C 
21,00 Argentina - Croaţia, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa D

Vineri 22 iunie 
15,00 Brazilia - Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa E 
18,00 Nigeria - Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa D 
21,00 Serbia - Elveţia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa E

Sâmbătă 23 iunie 
15,00 Belgia - Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa G 
18,00 Coreea de Sud - Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa F 
21,00 Germania - Suedia, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa F

Duminică 24 iunie 
15,00 Anglia - Panama, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa G 
18,00 Japonia - Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa H 
21,00 Polonia - Columbia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa H

Luni 25 iunie 
17,00 Arabia Saudită - Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa A 
17,00 Uruguay - Rusia, la Samara (Samara Arena), în Grupa A 
21,00 Spania - Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa B 
21,00 Iran - Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa B

Marţi 26 iunie 
17,00 Danemarca - Franţa, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa C 
17,00 Australia - Peru, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa C 
21,00 Nigeria - Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa D 
21,00 Islanda - Croaţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa D

Miercuri 27 iunie 
17,00 Coreea de Sud - Germania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa F 
17,00 Mexic - Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa F 
21,00 Serbia - Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa E 
21,00 Elveţia - Costa Rica, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa E

Joi 28 iunie 
17,00 Japonia - Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa H 
17,00 Senegal - Columbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa H 
21,00 Anglia - Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa G 
21,00 Panama - Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa G

OPTIMILE DE FINALĂ 

Sâmbătă 30 iunie 
17,00 primul loc în Grupa C - locul 2 în Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1 
21,00) primul loc în Grupa A - locul 2 în Grupa B, la Soci (stadionul Fişt), O2

Duminică 1 iulie 
17,00 primul loc în Grupa B - locul 2 în Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5 
21,00 primul loc în Grupa D - locul 2 în Grupa C, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), O6

Luni 2 iulie 
17,00 primul loc în Grupa E - locul 2 în Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3 
21,00 primul loc în Grupa G - locul 2 în Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4

Marţi 3 iulie 
17,00 primul loc în Grupa F - locul 2 în Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7 
21,00 primul loc în Grupa H - locul 2 în Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8

SFERTURI DE FINALĂ 

Vineri 6 iulie 
17,00 câştigătoarea O1 - câştigătoarea O2, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), primul sfert 
21,00 câştigătoarea O3 - câştigătoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2

Sâmbătă 7 iulie 
17,00 câştigătoarea O7 - câştigătoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3 
21,00 câştigătoarea O5 - câştigătoarea O6, la Soci (stadionul Fişt), sfertul 4

SEMIFINALE 

Marţi 10 iulie 
21,00 câştigătoarea sfertului 1 - câştigătoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie 
21,00 câştigătoarea sfertului 3 - câştigătoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)

FINALA MICĂ 

Sâmbătă 14 iulie 
17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

FINALA 

Duminică 15 iulie 
18,00, la Moscova (stadionul Lujniki)

Sursa: Agerpres

VIDEO PROTVPLUS.RO