Consumul de fructe de padure creste cu 30% performanta intelectuala!

×
Publicitate

Explicatia o ofera specialistii britanici: ei sustin ca aceste fructe duc la oxigenarea rapida a creierului.

Rezultatul ? Timp de 5 ore de la ingerarea lor, activitatea intelectuala va fi mai usor de gestionat. Astfel, aceste pretioase surse de vitamina C sunt recomandate inaintea unei sedinte importante sau a unui examen.

Fructele de padure se afla in topul furnizorilor naturali de substante antioxidante.Fructele de padure reprezinta tocmai acele arme redutabile impotriva radicalilor liberi.

Consumate frecvent, protejeaza neuronii, iar perfomanta intelectuala poate creste cu pana la 30%. Dar beneficiile lor nu se opresc aici.
Daca insa activitatea intelectuala intensa se desfasoara mult in timp, alimentele benefice se consuma in cure.
 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Viroza a lovit 80.000 de romani

Virozele respiratorii au facut ravagii in ultima saptamana. Potrivit datelor Directiei de Sanatate Publica, peste 80.000 de persoane s-au prezentat saptamana trecuta la medic acuzand dureri de gat sau dureri de cap.

Targul fermierilor pe criza: vanzari slabe si cozi mari la bautura gratis

Putine, reduse, de criza, asa si-au evaluat vanzarile majoritatea firmelor prezente la expozitia internationala de echipamente si produse din domeniul agriculturii si zootehniei Indagra, care s-a incheiat duminica.

Bicarbonatul de sodiu vindeca tusea si aftele bucale!

Bicarbonatul de sodiu este foarte eficace in tratarea aftelor bucale. Aplicat direct pe afta sau folosit pentru clatirea intregii guri, acesta vindeca nu doar aftele, dar si eventualele rani prezente si improspateaza respiratia urat mirositoare.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.