Brazilia s-a calificat în sferturi, după victoria împotriva Coreei de Sud, scor 4-1

brazilia - coreea de sud
Colaj foto Imago

Reprezentativa Braziliei a învins, luni, cu scorul de 4-1, selecţionata Coreei de Sud, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială.

LIVE SCORE | Brazilia - Coreea de Sud 4-1

Min. 76 - Coreea de Sud reduce din diferență prin Seung-Ho Paik care face patru la unu.

Min. 36 - Lucas Paqueta se trece și el pe lista marcatorilor și face patru la zero pentru Brazilia.

Min. 29 - Lecție de fotbal din partea Braziliei care face trei la zero prin Richarlison după o fază de echipă.

Min. 11 - Neymar transformă un penalti și face doi la zero pentru Brazilia.

Min. 7 - Vinicius Junior deschide scorul pentru Brazilia după ce a primit o pasă perfectă.

A început meciul.

-----------

Brazilia s-a calificat ăn optimile de finală după ce a câștigar Grupa G. "Selecao" a trecut de Serbia (2-0) și de Elveția (1-0), dar a pierdut în fața Camerunului (0-1).

Coreea de Sud a reușit o calificare miraculoasă în "optimi". Asiaticii au terminat pe locul 2 în Grupoa H, după ce au învins Portugalia în ultima rundă, scor 2-1, cu un gol marcat de Hee-Chan Hwang în minutele de prelungire. În celelalte două meciuri, sud-coreenii au remizat cu Uruguay (0-0) și au fost învinși de Ghana (2-3).

Echipele probabile:

Brazilia: Alisson - Militao, Marquinhos, Silva, Danilo - Paqueta, Casemiro, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Jr.

Selecționer: Tite

Coreea de Sud: Seung-Gyu - Moon-Hwan, Kyung-Won, Young-Gwon, Jin-Su - In-Beom, Woo-Young; Hee-Chan, Kang-In, Heung-Min Son - Gue-sung

Selecționer: Paulo Bento

Cine va arbitra meciul Brazilia - Coreea de Sud

La această partidă, FIFA a delegat o brigadă de arbitri din Franța. La centru se va afla Clément Turpin, iar asistenți vor fi Nicolas Danos și Cyril Gringore.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Franţa, campioana mondială en titre, s-a calificat, duminică, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins Polonia cu scorul de 3-1, pe Al Thumama Stadium din Doha.

Uruguay a învins, vineri, Ghana, scor de 2-0, pe Al Janoub Stadium din Al Wakrah, în Grupa H a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, însă a ratat calificarea în optimile de finală.

Oficial din Qatar: „Între 400 și 500 de muncitori migranți au murit pe șantierele Cupei Mondiale”

„Între 400 și 500” de muncitori migranți au murit pe șantierele Cupei Mondiale din Qatar, a afirmat un oficial responsabil de organizarea Cupei Mondiale din 2022.

Olanda - Qatar, 2-0. „Portocala mecanică” s-a calificat în optimile Cupei Mondiale 2022

Selecționata Olandei a câștigat duelul cu Qatar, țara gazdă a Cupei Mondiale 2022, și a reușit calificarea în optimile de finală. Batavii au strâns șapte puncte în Grupa A.

Camerun - Serbia 3-3, la CM 2022. Egal spectaculos în Qatar

Camerunul şi Serbia au terminat la egalitate, 3-3 (1-2), luni, pe Al Janoub Stadium din Al Wakrah, într-un meci spectaculos din Grupa G a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.