Reacția suporterilor la întoarcerea echipei Franței, după înfrângerea dureroasă din finala Campionatului Mondial. VIDEO

62311398
AP

Franţa, vicecampioana mondială, a ajuns, luni seară, în Place de la Concorde din Paris, unde jucătorii sunt aclamaţi de zeci de mii de suporteri.

Jucătorii i-au salutat pe cei 15.000 de fani prezenţi de la balconul Hotelului Crillon, potrivit News.ro.

Potrivit lefigaro.fr, atmosfera este una magnifică, fanii cântând Freed from Desire sau Allez Les Bleus!.

 

Selecţionerul Didier Deschamps şi căpitanul Hugo Lloris au fost primii care au ieşit pe balconul lui Crillon, fiind urmaţi de Benjamin Pavard, Axel Disasi şi Raphaël Varane.

Kylian Mbappe a fost aclamat de mulţimea prezentă.

De asemenea, la ieşirea jucătorilor pe balcon s-a cântat La Marseillaise.

Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Citește și...
Argentinianul Emiliano Martinez continuă să îl ironizeze pe starul francez Kylian Mbappe. Fotografia care a uimit internetul

Portarul Emiliano Martinez e pe cai mari la câteva zile după ce a ajutat Argentina să câștige Cupa Mondială din Qatar, dar acest lucru nu l-a oprit să îl atace cel mai bun atacant al naționalei Franței, Kylian Mbappe.

Cine este tânăra din România care a trăit alături de starurile Argentinei emoțiile de la ceremonia de premiere din Qatar

Argentina îşi trăieşte visul suprem prin toţi porii! Regina lumii a ajuns acasă cu trofeul pe care îl aştepta o naţiune întreagă de decenii.

Ce s-ar fi întâmplat dacă Messi ar fi refuzat să poarte mantia. Explicația unui român care a lucrat în Qatar

Un antrenor român care a lucrat în Qatar a comentat controversele apărute după ce Messi a fost îmbrăcat cu o mantie qatareză la ceremonia de premiere, înainte de a ridica trofeul.

Recomandări
Bacalaureat 2026. Proba la materia obligatorie, amânată din cauza caniculei. Examenul se va susține pe 1 iulie

Proba scrisă la disciplina obligatorie a profilului din cadrul examenului național de Bacalaureat, respectiv Matematică sau Istorie, programată inițial pentru marți, 30 iunie, a fost amânată pentru miercuri, 1 iulie, din cauza caniculei.

PSD, acuzații grave la adresa lui Siegfried Mureșan, propus premier de PNL: ”A ajuns europarlamentar cu banii din corupţie”

Partidul Social Democrat afirmă că Siegfried Mureşan nu trebuie să ajungă şi ”nu va ajunge prim-ministru” pentru că a ajuns europarlamentar cu banii din corupţie ai "baronului Pinalti", pus pe listă de Elena Udrea.

FOTO: Subiecte BAC Română 2026. Subiectul 3: Poezie - Arghezi la uman și Bacovia la real

Proba scrisă la Limba și literatura română a debutat luni, 29 iunie, la ora 9:00, prima dintre cele patru probe scrise ale sesiunii iunie-iulie a examenului de Bacalaureat 2026.