"Ziua de antrenament ISIS". Ce au patit acesti frati, staruri de reality-show, dupa ce au postat imaginea pe Facebook

frati Googlebox

Trei vedete ale reality-show-ului britanic "Googlebox" au intrat in atentia politistilor antitero, dupa ce au facut o gluma proasta pe retelele de socializare.

Fratii Siddiqui s-au imbracat in costume de camuflaj pentru un joc de paintball si au facut o poza impreuna. Insa au postat-o pe Facebook cu mesajul "Ziua de antrenament ISIS. Uite ce fericiti suntem!", scrie Daily Mail.

Cei trei frati, de origine pakistaneza, au fost raportati la politia din Derbyshire, iar ofiterii au luat cat se poate de in serios investigatia.

"Cand apari la televizor, ai o responsabilitate. Prietenii lor comentau si se distrau pe seama imaginii, dar nu ai de unde sa stii cu adevarat daca vreunul dintre ei chiar este un sustinator al Statului Islamic", a declarat sub protectia anonimatului cel care a raportat imaginea.

Citește și
cover prima operatiune anti-tero
Director din SRI: Statul Islamic, "o mutatie genetica a Al-Qaeda". Ce stiu serviciile despre urmatorul atac jihadist

Investigatia politistilor a aratat ca cei trei nu au niciun fel de legaturi teroriste, insa cazul le-a adus celor trei o avalansa de critici.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
Citește și...
Atac aerian al SUA impotriva bazelor ISIS din Libia. Premierul libian: Pozitiile vizate au suferit
Atac aerian al SUA impotriva bazelor ISIS din Libia. Premierul libian: Pozitiile vizate au suferit "pierderi grele"

Statele Unite ale Americii au lansat atacuri aeriene asupra bazelor Statului Islamic din Libia, ca urmare a unei cereri a oficialilor ONU aflati in zona, anunta Pentagonul.

Director din SRI: Statul Islamic,
Director din SRI: Statul Islamic, "o mutatie genetica a Al-Qaeda". Ce stiu serviciile despre urmatorul atac jihadist

Sorin Gabriel Cozma, seful Directiei Generale de Prevenire si Combatere a Terorismului din cadrul SRI, a vorbit duminica despre urmatorul atac pe care ar putea sa il lanseze jihadistii.

Statul Islamic a proclamat jihadul impotriva Rusiei si a lui Vladimir Putin.
Statul Islamic a proclamat jihadul impotriva Rusiei si a lui Vladimir Putin. "Fratilor, ucideti si luptati"

Statul Islamic si-a chemat membrii la jihad in Rusia, intr-o inregistrare video de noua minute postata duminica pe YouTube

Recomandări
Rusia a lansat un atac masiv cu rachete asupra Ucrainei, chiar înaintea negocierilor de pace dintre Kiev și Washington
Rusia a lansat un atac masiv cu rachete asupra Ucrainei, chiar înaintea negocierilor de pace dintre Kiev și Washington

Rusia a lansat un atac masiv cu drone și rachete asupra Ucrainei în timpul nopții de vineri spre sâmbătă, în timp ce Kievul se pregătește să discute cu SUA despre încheierea unui acord de pace.

MAI: 21 de sesizări în campania pentru alegerile locale parțiale. Amendă de 4.500 lei pentru distrugerea unui afiș
MAI: 21 de sesizări în campania pentru alegerile locale parțiale. Amendă de 4.500 lei pentru distrugerea unui afiș

Reprezentanții Ministerului Afacerilor Interne au anunțat că, în timpul campaniei pentru alegerile locale parțiale, au fost înregistrate 21 de sesizări privind posibile fapte nelegale, dintre care 13 au fost confirmate, iar șase sunt încă investigate.

Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă

Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.