Cum arata tanara din SUA data afara dintr-un magazin de haine pentru ca era prea grasa

61379479

O tanara din Oregon, SUA, acuza un magazin de haine ca a dat-o afara pe motiv ca ar fi fost prea grasa, scrie Business Insider.

Shelby Buster se afla de ziua ei intr-un magazin de haine din Oregon alaturi de mama sa, moment in care, spune tanara, i s-a cerut sa paraseasca incinta pe motiv ca ar fi prea grasa.

"Am intrat in magazin, iar doamna de la casa mi-a zis ca sunt prea grasa pentru acel magazin si mi-a cerut sa plec", a spus tanara, scrie Business Insider.

Mama sa a intervenit, cerandu-i explicatii si scuze angajatei, aceasta conformandu-se in cele din urma.

"Mi s-a parut extrem de jignitor, o lipsa de respect. Doar pentru ca sunt putin mai mare, tot nu inteleg de ce ar face asta ceva".

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Cum a fost organizata nunta pentru care mirii au platit numai 1 lira sterlina. Nu le-a lipsit nimic

Pentru cei care cred ca o nunta este neaparat foarte costisitoare, un cuplu din Marea Britanie a reusit sa demonstreze contrariul: ei au organizat o ceremonie de vis, cheltuind doar o lira sterlina.

Mesajul de pe nota de plata de la restaurant a facut-o sa izbucneasca in lacrimi. Ce scria pe hartie

O familie din Rowan County a avut parte de o surpriza emotionanta cand a iesit sa ia cina la restaurant.

Multi barbati isi doresc sa ajunga cu ea in ring. Ce secret ascunde acest trup perfect

Harley Ryder pare sa aiba corpul perfect si este o luptatoare de wrestling temuta de rivalii sai barbati. Putin banuiesc insa secretul pe care il ascunde aceasta sportiva.

Recomandări
Comisia Europeană respinge proiectul legii salarizării - SURSE. România pierde 770 de milioane de euro dacă nu îl schimbă

Discuțiile purtate de miniștii interimari Alexandru Nazare și Dragoș Pîslaru, cu reprezentanții Comisiei Europene s-au încheiat, iar Bruxelles-ul nu este de acord cu proiectul legii salarizării prezentat de partea română.

Admiterea paralelă la liceu ar putea fi amânată. Părinții contestă examenele suplimentare: Pot crea inegalități

Admiterea la liceu organizată în unitățile de învățământ după Evaluarea Națională ar putea fi amânată. Asociațiile de părinți și ONG-urile susțin că acest examen produce inegalități, iar un deputat a cerut o amânare de patru ani a acestui examen.

Se schimbă regulile pe litoral. Românii care nu vor respecta indicațiile salvamarilor vor risca amenzi uriașe

O propunere legislativă depusă la Parlament prevede delimitarea şi supravegherea zonelor de îmbăiere de pe litoralul Mării Negre şi de pe apele interioare, precum ştranduri, lacuri şi râuri.