Sheriff Tiraspol - Farul Constanța 3-0. Echipa din Republica Moldova o învinge categoric pe campioana României

Echipa Şerif Tiraspol, din Republica Moldova, a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa Farul Constanţa, calificându-se în turul următor al competiţiei. Farul va juca în turul al II-lea preliminar din Conference League.

Cele mai importante faze

Meciul s-a terminat.

Min.105+1: Dezorganizare totală în careul Farului. Peter Oluwaseum Ademo profită de ocazie și face 3-0 pentru Sheriff Tiraspolș

Min.99: Jerome Ngom Mbekeli face 2-0 pentru Sheriff Tiraspol.

Min.90+7: Meciul intră în prelungiri. Urmează două reprize a câte 15 minute fiecare.

Min.51: Adrian Mazilu ratează incredibil! Ocazie monumentală irosită de Farul Constanța. Mazilu ajunge la a treia șansă ratată de a înscrie.

Min.45: Sheriff Tiraspol deschide scorul prin Talal după o greșeală în careu.

Min.32: Adrian Mazilu încearcă poarta, dar Koval prinde fără nicio problemă. Farul își face curaj în atac.

Min.29: Talal îi centrează la firul ierbii lui Luvannor, dar Aioani iese perfect și prinde balonul la piept.

Min.11: Talal primește o centrare excelentă, se înalță deasupra defensivei adverse și reia peste poartă însă. Ocazie bună pentru moldoveni. Farul răsfulă ușurată.

Min.1: Meciul a început.

Echipele de start

Sheriff Tiraspol: Koval - Zohouri, Garananga, Bueno - Badolo, Fernandes, Kyabou, Talal, Apostolakis - Mbekeli, Luvannor

Rezerve: Straistari, Pașcenco - Djibo, Ricardhinho, Ngah, Tovar, Forov, Dijinari, Paiva, Boțan, Ademo

Antrenor: Roberto Bordin

Farul Constanța: Aioani - Kiki, M. Popescu, Boli, Borza - Artean, Nedelcu, Grameni - Ad. Mazilu, Rivaldinho, Alibec

Rezerve: Buzbuchi - Queiros, T. Băluță, Vînă, Borgnino, Sîrbu, Carnat, Marins, Sali, N. Popescu

Antrenor: Gică Hagi