Toate categoriile

Dennis Man a marcat în poarta Milanului, iar Parma a obținut un succes istoric | VIDEO

Parma a învins-o, sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, pe AC Milan, în etapa a doua din Serie A. Primul gol al gazdelor a fost înscris de Dennis Man.

Parma a început foarte bine meciul cu AC Milan, şi Dennis Man a deschis scorul în minutul 2, marcând pentru al doilea meci consecutiv în acest sezon.

Pe finalul primei părţi celălalt român al Parmei, Valentin Mihăilă, nu l-a putut învinge pe Maignan, în minutul 45+3.

Dennis Man a trecut pe lângă dublă în minutul 63.

Oaspeţii au egalat în minutul 66, prin Pulisic. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 77, prin Matteo Cancellieri, şi Parma a ajuns la patru puncte în clasament după două etape.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari. Mihăilă a fost înlocuit în minutul 70, iar Man în minutul 75.