Emil Boc, după ce a câştigat din nou Primăria Cluj-Napoca: „Cuvintele sunt prea puţine pentru a exprima mulţumirea”

×
Publicitate

Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, care a obţinut un nou mandat, cu 45 la sută din voturi, le-a mulţumit celor care i-au acordat încredere, dar şi celor care nu l-au votat, transmiţându-le că vocea lor ”a fost ascultată şi auzită”.

„Dragi clujeni, cuvintele sunt prea puţine pentru a putea exprima mulţumirea pentru faptul că duminică dumneavoastră mi-aţi acordat încredere, mi-aţi acordat votul, astfel încât să pot continua munca la Primăria municipiului Cluj-Napoca”, a declarat Emil Boc, într-un filmuleţ postat, luni după-amiază, pe pagina sa de Facebook.

El a adăugat că nu va uita niciodată că oamenii l-au votat.

”De asemenea, vă mulţumesc tuturor celor care nu m-aţi votat, vreau să vă asigur că vocea dumneavoastră a fost ascultată şi auzită. La Cluj, am reuşit şi vom reuşi întotdeauna împreună. Am fost, sunt şi voi rămâne primarul tuturor clujenilor”, a conchis el.

Potrivit PNL, Emil Boc a obţinut 45 la sută din voturile pentru Primăria Cluj-Napoca.

Actualul preşedinte al Consiliului Judeţean Cluj, Alin Tişe, şi-a asigurat un nou mandat cu 48 la sută din voturi.

În 2020, Emil Boc a obţinut 72.753 de voturi, fiind urmat de candidatul USR-PLUS Emanuel Ungureanu – 8.024 de voturi. Atunci, preşedinţia Consiliului Judeţean Cluj a fost câştigată de Alin Tişe – 126.942 voturi, el fiind urmat de Cătălin Sălăgean - 32.222.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Rezultate alegeri locale 2024 Brașov. George Scripcaru se întoarce la Primărie. Cine va conduce CJ Brașov

Brașovenii au votat la alegerilor locale 2024 și și-au ales primarul, președintele Consiliului județean și consilierii locali și județeni.

Rezultate alegeri locale 2024 Bacău. Lucian Viziteu a câștigat un nou mandat. Cine va conduce CJ Bacău

Zece politicieni s-au luptat pentru funcția de primar al Bacăului la alegerile de duminică, 9 iunie. Totuși, cel mai mare număr de voturi l-a luat Lucian-Daniel Stanciu-Viziteu, primarul în funcție. 

Rezultate alegeri locale 2024 Sibiu. Astrid Fodor a obținut un nou mandat de primar. Cine a câștigat la CJ Sibiu

Nouă candidați s-au luptat pentru funcția de primar al Municipiului Sibiu. Potrivit primelor rezultate, câștigătorul mandatului de 4 ani, este Astrid Fodor, care a obținut peste 40% din voturi.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.