Moarte in munti! Trupul unui tanar, gasit intr-o rapa din Bucegi

×
Publicitate

Ultimii pasi l-au purtat pe un tanar de 21 de ani din Oradea departe de traseul turistic, spre un hau adanc de 100 de metri din muntii Bucegi.

A ajuns acolo probabil pe intuneric si n-a vazut prapastia care se deschidea la picioarele sale. Sambata seara, trupul sau fara viata a fost gasit dintr-o intamplare.

Un calugar de la o manastire din Busteni, aflat in drumetie, a dat peste trupul frant al baiatului si a anuntat autoritatile. Cel mai probabil, baiatul s-a ratacit si, din cauza intunericului, nu a vazut prapastia.

In hainele baiatului, salvamontistii au gasit bani si un bilet de tren Oradea- Busteni. Tot ei i-au transportat trupul la Institutul de Medicina Legala din Ploiesti pentru efectuarea necropsiei.

Autoritatile incearca sa previna astfel de situatii si ii avertizeaza pe turisti sa nu se abata niciodata de la traseele montane marcate si sa nu plece in drumetii aproape de lasarea intunericului.

Articol recomandat de sport.ro
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
Citește și...
Un bărbat a sunat la 112 după ce a făcut o descoperire macabră pe un câmp din Maramureș, în timp ce își plimba câinele

Descoperire macabră pe un teren arat din județul Maramureș. În timp ce își plimba câinele, un localnic a găsit un craniu de om printre bulgării de pământ.

Ploile torențiale au lovit sudul țării. Străzile din Râmnicu Vâlcea s-au transformat în râuri în doar câteva minute

S-a rupt cerul duminică seară, în unele zone din sudul țării. În Râmnicu Vâlcea, o ploaie scurtă, de vară, a transformat străzile în râuri.

Un tânăr de 18 ani a murit într-un accident cumplit în Suceava. Impactul a fost surprins de camere

Un tânăr de 18 ani a murit într-un accident teribil, pe un drum din județul Suceava. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional!

Recomandări
”Neptun Deep”, cea mai mare exploatare offshore din istoria României. Mii de oameni lucrează non-stop în Marea Neagră

România, te iubesc! Cel mai mare zăcământ al României, partea I. Luna aceasta a intrat în linie dreaptă una dintre cele mai complexe lucrări de infrastructură realizate vreodată în istoria României.

Trump, despre războiul cu Iranul: „Nu închei acorduri proaste”. Negocierile continuă, dar ”fără grabă”

Donald Trump a transmis, prin mai multe mesaje postate online, că administrația sa poartă discuții constructive cu iranienii. „Spre deosebire de predecesorii mei, eu NU închei acorduri proaste!”

Ploile torențiale au lovit sudul țării. Străzile din Râmnicu Vâlcea s-au transformat în râuri în doar câteva minute

S-a rupt cerul duminică seară, în unele zone din sudul țării. În Râmnicu Vâlcea, o ploaie scurtă, de vară, a transformat străzile în râuri.