Alerta in Maramures: detinutii evadati din penitenciar, inca in libertate!

×
Publicitate

UPDATE: Zeci de politisti cauta acum in tot judetul ca sa ii readuca in celule pe cei doi. Barbatii le-au spus politistilor ca merg sa-si spele niste haine in baia arestului, dar, de fapt, au spalat putina.

Agentii pazeau usa, dar ei au indepartat grilajul si dusi au fost.

De aproape 24 de ore, echipajele umbla in mana cu poza suspectilor de furt si opresc orice masina li se pare dubioasa. Zeci de filtre au fost instalate in tot judetul.

Unul dintre evadati, Danut Ioan Bolos, are 21 de ani si este din Baia Mare. Are par saten si ochii caprui. A fost arestat preventiv, in aprilie, pentru un furt in Franta.

Celalalt fugar este Iosif Florian Nicoriciu, de 34 de ani, din Salaj, arestat preventiv pentru furturi din locuinte. Are ochi verzi si este brunet.

Gardienii vinovati de neglijenta vor fi pedepsiti, spun anchetatorii. Zona pe unde au evadat cei doi nu era supravegheata nici macar cu camere video.

Articol recomandat de sport.ro
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
Citește și...
Descoperire macabră în cartierul Pantelimon. Oamenii au fost alertați de un miros înțepător provenit dintr-o dubă

Descoperire șocantă la marginea Capitalei! Un cadavru a fost ridicat dintr-o dubă parcată în apropierea unui parc.

O soluție ieftină ar putea preveni inundarea stațiilor de metrou. Tehnica este deja utilizată în statele europene

Închiderea temporară a staţiei de metrou Piaţa Victoriei 2, după infiltraţiile provocate de precipitaţiile abundente, care au afectat Bucureştiul, readuce în atenţie o soluţie tehnică utilizată deja în numeroase sisteme de transport subteran din Europa.

Peste 1.000 de morți înmormântați în cimitirul din Dumbrava. Preotul: «Au fost bine îngrijiți» de „samariteanul” Pașca

După ce a petrecut noaptea după gratii, Viorel Pașca – proprietarul unei asociații din Bihor care a adăpostit oameni cu probleme speciale – află joi dacă va fi arestat preventiv pentru 30 de zile.

Recomandări
Motorina s-a scumpit după eliminarea reducerii de acciză. Ce șanse sunt pentru ieftiniri în perioada următoare

Prețurile în benzinării au crescut miercuri, odată cu expirarea măsurilor luate de Guvern pentru a limita scumpirea carburanților din ultimele luni. Șoferii au plătit mai mult pentru motorină, carburantul pentru care acciza a fost temporar redusă.

Stația de metrou Piața Victoriei 2 a fost deschisă, joi dimineață. Apa a fost evacuată după ore întregi de intervenții

Furtuna care a lovit Bucureștiul a paralizat una dintre cele mai importante magistrale de metrou. Stația Piața Victoriei 2 a fost închisă pentru că apele au inundat tunelurile și au ajuns pe peron. Stația a fost deschisă joi dimineață, în jurul orei 7.

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.