Ambulanta care ducea la spital o gravida, implicata in accident. Cum s-a produs impactul si in ce stare e femeia

×
Publicitate

Travaliu cu peripetii pentru o tanara in varsta de 17 ani, din judetul Maramures. Ambulanta care o transporta de urgenta de la Spitalul din Targu Lapus, la cel din Baia Mare, a fost implicata intr-un accident.

Dr. Ioana Catana, purtator de cuvant SAJ Maramures: "Gravida a fost transporatat la spital cu alta ambulanta. Starea gravidei este buna. Nu a prezentat niciun fel de leziuni atat gravida cat si echipajul. Gravida era transportata la spital pentru nastere."

Salvarea circula pe un bulevard din Baia Mare, iar la un moment dat, un alt autoturism a acrosat-o. Din primele informatii, se pare ca ambulanta avea semnalele acustice si luminoase in functiune.

Tanara a nascut fara probleme, imediat ce a ajuns la spital, un copil perfect sanatos.

Politistii au inceput o ancheta pentru a stabili cum s-a intamplat totul si cine se face vinovat de accident.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
Citește și...
Radu Miruţă anunţă convocarea AGA la Metrorex: Începe curăţenia generală. Problemele nu mai pot fi ascunse sub preş

Ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruță, anunță, luni, că a convocat Adunarea Generală a Acționarilor statului român pentru ca la Metrorex „să se schimbe niște decizii cu obiceiuri vechi”.

Un tânăr care gonea pe o trotinetă electrică și depășea mașinile, în Brăila, este căutat de polițiști. Un șofer l-a filmat

Un tânăr a reușit să atragă indignarea șoferilor din Brăila. Unul dintre aceștia l-a filmat în timp ce gonea pe o trotinetă electrică și depășea mașinile, pe marcajul dintre prima și a doua bandă de deplasare.

Doi polițiști au spart sticle și pahare când dansau pe mese în club și au sărit la bătaie după ce au rănit o fată. Ce a urmat

Doi agenți de poliție din Negrești sunt cercetați de superiori după un chef urmat de scandal, într-un club din oraș. 

Recomandări
Marian Vanghelie, trimis în judecată în dosarul Economat. Prejudiciu de 120 milioane lei, impus fostului edil din Sectorul 5

Fostul primar Marian Vanghelie a fost trimis în judecată, alături de alte 30 de persoane, într-un dosar privind prejudicierea Economat Sector 5 cu peste 120 de milioane de lei, a anunţat, luni, Direcţia Naţională Anticorupţie.

PSD reclamă o posibilă problemă constituțională: OUG privind apărarea, publicată după căderea Guvernului Bolojan

Senatorul PSD Radu Oprea a declarat luni că "este o abordare greşită" din partea Guvernului demis condus de Ilie Bolojan să trimită la Monitorul Oficial o ordonanţă de urgenţă privind industria de apărare după ce a devenit Guvern interimar.

Unde pierdem bani fără să ne dăm seama. Cum toate s-au scumpit, tot mai mulți români caută soluții online

Într-o perioadă în care multe produse și servicii se scumpesc, sunt tot mai mulți români care simt că banii nu le mai ajung până la finalul lunii și caută soluții online.