Afla la ce diferenta a castigat Adrian Tutu in fata lui Narcis Ianau

×
Publicitate

"Ceea ce traiesc este un vis, aseara parca totul se misca in reluare", spune Adrian, astazi, dupa ce si a revenit din strarea de soc si are si ganduri noi.

Vrea sa-si termine studiile si sa-si faca un nume in muzica. Pentru ceilalti 11 finalisti, concursul va ramane o experienta unica si sansa la o cariera de succes.

Nu si-a dat seama daca ceea ce i s-a intamplat aseara este vis sau realitate! Desi a fost greu incercat de viata, Adrian si-a pastrat mereu optimismul si increderea si asta a vrut sa transmita si celor care il asculta prin piesele sale. Si se pare ca a reusit, pentru ca aseara el a primit marele premiu al concursului "Romanii au talent".

"Nu m-am gandit niciodata sa ajung chiar atat de sus. Intotdeauna am avut incredere in mine si am sperat la mai bine, dar niciodata n-am sperat ca o sa ajung asa sus", spune Adrian.

Astazi, dupa ce s-a mai dezmeticit putin din soc, desi nu a putut sa inchida un ochi toata noaptea, a ajuns la o concluzie sigura: viata lui s-a schimbat.

Pe Narcis Ianau, baiatul care ne-a uimit o tara intreaga cu vocea sa de aur, l-au despartit doar cinci procente de triumf. Fata de Adrian Tutu care a fost votat de 29% dintre telespectatori, Narcis a obtinut 24 % dintre voturi.

Pe Valentin Dinu, care a iesit pe locul 3 in urma voturilor telespectatorilor, il asteapta poate o cariera stralucita in muzica, mai ales ca aseara Andra i-a si propus o colaborare.

Ceilalti concurenti au ramas cu amintirea unei experiente de neuitat. S-au intrecut pe ei de la o aparitie la alta si au primit atat aprecierile juratilor, cat si ale tuturor celor care i-au urmarit. Printre ei, trupa Ballance. Si Cosmin Agache, baiatul care face beat-box, a fost aseara nemaipomenit. I-a facut pe toti sa creada ca asculta un CD pe care se aud o multime de instrumente.

Experienta a fost unica si pentru membrii juriului si prezentatori, care recunosc cu mana pe inima ca nu s-au asteptat, la inceputul caravanei, sa descopere atatia romani care chiar au talent.

Momentele spectaculoase si talentele nebanuite nu se opresc aici. Si asta pentru ca emisiunea "Romanii au talent" pleaca din nou in caravana la sfarsitul verii, sa caute alti oameni care au ceva de aratat tarii intregi si un vis de urmat cu multa ambitie.

Adrian Tutu, marele castigator de la "Romanii au talent"!

 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Adevaratul Neo din Matrix. Un roman senzational la Britain's got talent

VIDEO Un roman care traieste in Manchester, Marea Britanie, i-a lasat cu gura cascata pe membrii juriului emisiunii "Britain's got talent", varianta englezeasca a show-ului "Romanii au talent". El a imitat personajul Neo din celebrul film Matrix.

Valentin Luca: Acrobatul care jongleaza cu sticlele

A invartit sticlele ca un acrobat, si, in paralel, a preparat cocktail-uri. Se numeste Valentin Luca si ne-a aratat tuturor ca este dibaci si merita sa isi incerce sansa in finala emisiunii "Romanii au talent".

Trupa Ballance: Talentul fara munca si ambitie e nimic

Baietii din trupa Balance se antreneaza intens pentru marea finala. La fel de indarjit ca ei este si Valentin Dinu, un tanar pe care vocea la propulsat in primii 12.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.