Trei traficanti de migranti, retinuti in Timis. Racolau straini care doreau sa ajunga in Austria

60479781

In principal algerieni si marocani, acestia apelau la ajutorul celor trei, pentru a trece fraudulos granita din Romania spre Ungaria, destinatia finala dorita fiind Austria.

Modul de operare al traficantilor era urmatorul: racolau strainii, algerieni si marocani, de la Radauti si Galati, si ii ajutau, contra unor sume de bani, sa ajunga spre Vest.

In ultimele doua luni, oamenii legii din Timis, in cooperare cu cei din Radauti si Suceava, au urmarit activitatea infractionala a celor trei, pana astazi, cand un procuror timisorean a dispus retinerea si prezentarea catre Judecatoria Timisoara a acestora, cu propunere de arestare preventiva.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Daniel Stanciu a plecat de la Poli Timisoara

Situatia incerta de la club ii face pe multi sa se gandeasca la plecare, iar team managerul e primul care paraseste corabia.

Iancu a raspuns scrisorii trimise de autoritati. Negocierile pot incepe

Patronul lui Poli Timisoara si-a aratat, in mod oficial, disponibilitatea de a vinde toatev actiunile de la Poli. Conditiile lui Iancu sunt aceleasi: noii actionari, adica puterea locala, sa plateasca datoriile urgente de 2,6 milioane.

"Sunt capabil de un MASACRU". Cum au oprit politistii un atac similar celui de la coafor

Asasinul din Dorobanti s-a dovedit o nefericita sursa de inspiratie pentru un tanar din Timisoara. Respectivul, care isi ameninta de luni bune iubita cu moartea, a fost retinut vineri.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.