Atentie timisoreni! Mai multi indivizi pretind ca sunt angajati Aquatim si pacalesc batranii

60159835

Societatea de apa si canalizare din Timisoara trage un semnal de alarma. Mai multi indivizi au patruns in apartamentul unei batrane de 90 de ani si au pretins ca sunt angajati Aquatim.

Ei au intrat in apartamentul batranei din zona centrala a Timisoarei, cu pretextul verificarii contoarelor de apa din apartament. Dupa ce au petrecut cateva minute in apartamentul femeii, falsii angajati Aquatim au emis o chitanta cu stampila unei pretinse „Regii de Apa si Metodologie” si au incasat suma de 63 de lei.

Aquatim precizeaza ferm ca angajatii nostri NU patrund in apartamentele clientilor. Citirea se face doar in bransamentul central, care este situat in exteriorul blocurilor. Mai mult, Aquatim nu incaseaza contravaloarea acestor servicii pe teren, ci doar la casieriile special amenajate”, au transmis angajatii Aquatim.

De asemenea, compania de apa si canalizare atrage atentia clientilor sa fie vigilenti si precauti. In cazul in care trec prin asemenea situatii, sa sune la dispecerat (0256 201 362 si 0756 119 528), care functioneaza non-stop.

Potrivit Inspectoratului de Politie Judetean Timis, pana acum nu a fost depusa nicio plangere la politie.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
Câți bani a strâns un român plătit cu salariul mediu în 18 ani de contribuții la Pilonul II. Din 2027 se schimbă regulile

Câștigurile românilor care au pensie privată obligatorie au ajuns în total la aproape 18 miliarde de euro, în cei 18 ani de când există Pilonul 2. 

Cine deține, de fapt, datoria României. Cui plătesc toți românii rate și dobânzi

Cu o datorie publică de aproape 62% din PIB, România depinde tot mai mult de finanțarea venită din partea investitorilor. Băncile, fondurile de pensii și investitorii străini se numără printre principalii creditori ai statului.

„Mi-a atins și sânii, m-a întrebat dacă am silicoane”. Mărturii ale pacientelor psihologului Ion Duvac

Mai multe femei îl acuză pe psihologul Ion Duvac de abuzuri sexuale. Polițiștii serviciului de investigații criminale din București l-au condus la audieri după ce i-au percheziționat casa și cabinetul.