Accident pe Calea Buziasului. Un tramvai a intrat in plin intr-o cisterna oprita la semafor. FOTO

61429808

Incident care putea fi extrem de periculos, in aceasta dimineata pe Calea Buziasului, in Timisoara. Un tramvai care circula pe linia 4 a intrat in plin intr-o cisterna care era oprita la semafor. 

 Accidentul putea avea urmari grave, daca rezervorul cisternei ar fi continut combustibil, insa, din fericire, acesta era gol. 

Totul s-a petrecut in apropiere de biserica de pe Calea Buziasului, acolo unde masinile pot circula si pe liniile de tramvai, pana dupa semafoare. Cisterna stationa la semafor, iar tramvaiul care venea din spate nu a mai apucat sa franeze si a lovit-o in plin. In urma impactului, cisterna a lovit la randul ei alte trei masini care se aflau la semafor. 

Din fericire, in urma accidentului nu au rezultat victime, si nici pericol de explozie, intrucat cisterna nu era incarcata cu combustibil. 

Calatorii din tramvaiul care circula pe linia 4 au coborat teferi, in urma accidentului rezultand doar pagube materiale. 

Politistii ajunsi la fata locului l-au amendat pe vatman pentru ca nu a respectat distanta fata de autovehicului din fata. 

Circulatia in zona a fost blocata zeci de minute. 

 

Articol recomandat de sport.ro
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
A fost publicat noul draft al legii salarizării bugetarilor. Limita impusă pentru sporuri a fost dublată

Proiectul privind legea salarizării bugetarilor a fost lansat în consultare publică de Ministerul Muncii.

România a semnat un contract de consultanță strategică pentru relația cu SUA. Cât va plăti statul român în fiecare lună

Administraţia Prezidenţială informează că a încheiat un contract de consultanţă strategică şi asistenţă în relaţiile cu Guvernul şi Congresul SUA cu firma Eversheds Sutherland (US) LLP, maximul de remunerare fiind de 565.000 de dolari pe lună.

„Au dat peste mine, ăsta a fost singurul lor ghinion”. Cămătarii, premieră pe PRO TV și VOYO

În această seară, de la ora 23:30, la PRO TV, telespectatorii vor putea urmări primul episod al serialului documentar CĂMĂTARII.