Unde va juca Steaua? Clubul are licenta si pentru Ghencea si pentru Buzau

60426068

Nimeni nu stie unde va juca sigur Steaua in sezonul viitor. Amenintarile lui Gigi Becali ca va muta Steaua la Buzau au prins insa contur.

Departamentul de Licentiere din cadrul Federatiei Romane de Fotbal a primit o cerere a clublui Steaua pentru acordarea licentei la stadionul din Buzau. Cererea a fost depusa de club, pe 26 mai, adica acum cinci zile, a spus presedintele departamantului, Viorel Duru.

"Steaua a depus contract de inchiriere atat pentru stadionul Steaua, la 31 martie, cat si pentru stadionul din Buzau la 26 mai, dupa ce a aparut acel conflict intre CSA Steaua si FC Steaua.

Ei au prezentat contracte valabile pentru ambele stadioane. Pentru a avea siguranta ca vor avea unde sa joace sezonul viitor au prezentat si contractul de la Buzau", a adaugat Duru.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Mourinho a fost prezentat la Real Madrid: NU ma tem de Barcelona

Mourinho a revenit in campionatul spaniol. The Special One a fost prezentat oficial la Real Madrid astazi. Primele cuvinte? "Nu ma tem de Barcelona".

Romania a pierdut amicalul cu Ucraina. A fost invinsa cu 3-2

Chivu a vrut s-o dea la pace cu rivalul de la Milan , Shevcenko . Au dat mana inainte de meci. Andrei Cristea a avut ocazia sa deschida scorul dar n-a reusit. Au facut-o ucrainenii, in minutul 15 din lovitura libera de la 30 de m.

Salt cu rolele de la 40 de m inaltime, de pe Turnul Eiffel

Ideea i-a apartinut unui tanar care se mandreste ca este un impatimit al sporturilor extreme. Intr-un final, a aterizat pe o rampa uriasa, in aplauzele multimii.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.