Cristi Chivu si-a botezat mezina, Anastasia, la Milano. VIDEO

×
Codul embed a fost copiat

Cristi Chivu a botezat-o vineri seara pe mezina lui la Biserica Ortodoxa din Milano. Anastasiei i-a fost nas impresarul fotbalistului, iar de la ceremonie n-au lipsit prietenii apropiati ai sotilor Chivu.

Invitatii au sosit cu taxiurile, iar in jurul orei locale 17 in fata bisericii au ajuns Cristi si Adelina Chivu, impreuna cu nasii Anastasiei, Victor Becali si sotia lui.

Adormita, fetita a fost dusa in biserica intr-un cosulet pentru copii de catre taticul ei, mandru nevoie mare. Rumoarea a trezit-o pe Anastasia, care a inceput sa scanceasca in bratele nasei. Nici mangaierile tatalui si vorbele de alint ale mamei n-au prea linistit-o.

Plansul micutei n-a contenit nici atunci cand mama si nasa au dezbracat-o, ca sa o incredinteze preotului. In momentul cheie al cufundarii in cristelinita, Adelina a sustinut-o pe fetita.

Anastasia a fost apoi imbracata in haine nou-noute si incaltata cu botoseii cu sclipici, asortati cu rochia mamei. Proaspat botezata, fetita s-a linistit in bratele tatalui ei.

Citește și
Adelina si Cristi
Cristi Chivu e iar tata! Anastasia s-a nascut la Milano VIDEO

In tot acest timp, Natalia, fiica cea mare a cuplului Chivu, se juca impreuna cu alti copii in biserica.

Slujba a fost oficiata de preotul roman ortodox din Milano, Traian Valdman, care a daruit sotilor Chivu o icoana, pentru ca fetita sa fie sub protectia Sfintei Anastasia.

Romanii care s-au nimerit in Biserica Pogorarea Sfantului Duh au fost surprinsi sa dea de cunoscutul sportiv si de apropiatii acestuia in lacasul de cult.

Petrecerea care a urmat s-a tinut la restaurantul unui hotel de 5 stele din centrul orasului Milano. De la eveniment n-au lipsit rudele apropiate si prietenii cei mai buni ai sotilor Chivu.

Anastasia, care s-a nascut pe 4 noiembrie 2010, a fost botezata in acelasi loc in care a fost crestinata si Natalia, prima fetita a cuplului.

A urmat o petrecere discreta, organizata la restaurantul unui hotel de 5 stele din centrul orasului Milano, la care au participat doar rudele apropiate si prietenii cei mai buni.

Adelina si Cristi Chivu s-au casatorit in iulie 2008.

 

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
100.000.000€! Acuzat de tentativă de viol, acum poate da lovitura carierei
100.000.000€! Acuzat de tentativă de viol, acum poate da lovitura carierei
Citește și...
Primele fotografii cu Adelina Chivu dupa nastere! A venit singura in tara!
Primele fotografii cu Adelina Chivu dupa nastere! A venit singura in tara!

Sotia fotbalistului Cristi Chivu a zburat din Italia pentru o vizita la stomatolog. Din cauza vremii nefavorabile, avionul ei a avut o intarziere de peste o ora, iar Adelina a inceput o cursa contracronometru pentru a nu rata programarea.

Cristi Chivu e iar tata! Anastasia s-a nascut la Milano VIDEO
Cristi Chivu e iar tata! Anastasia s-a nascut la Milano VIDEO

UPDATE: Ziua de joi pare sa fie una norocoasa in viata fotbalistului Cristian Chivu. Sotia sa Adelina a nascut-o la o clinica din Milano pe Anastasia, mezina familiei. Si prima fetita a cuplului, Natalia, s-a nascut intr-o zi de joi, anul trecut.

Adelina Chivu, insarcinata la Milano. Cristi a scos-o la plimbare
Adelina Chivu, insarcinata la Milano. Cristi a scos-o la plimbare

Insarcinata si gata sa fie mamica din nou in doar doua luni, Adelina si-a luat sotul de manuta, la o plimbare pe strazile din Milano. Paparazzii nu i-au iertat nici pe ei.

Recomandări
Fermierii români, nemulțumiți de acordul comercial UE-Mercosur: „În aceste condiții, noi nu putem să concurăm cu ei”
Fermierii români, nemulțumiți de acordul comercial UE-Mercosur: „În aceste condiții, noi nu putem să concurăm cu ei”

După mai bine de 25 de ani de negocieri, controversatul acord comercial dintre Uniunea Europeană și blocul „Mercosur” a fost aprobat, în ciuda furiei fermierilor și a opoziției vehemente a Franței.

Reacția Armatei elvețiene, pentru Știrile PRO TV, cu privire la escortarea avionului lui Nicușor Dan: „Mulțumim României”
Reacția Armatei elvețiene, pentru Știrile PRO TV, cu privire la escortarea avionului lui Nicușor Dan: „Mulțumim României”

Forțele aeriene ale Elveției au reacționat pentru Știrile PRO TV în legătură cu episodul în care două dintre avioanele sale de luptă F/A-18 au escortat pentru pțin timp care aeronava Spartan a MApN, care îl transporta pe președintele Nicușor Dan.

Protestatarii anti-guvernamentali din Iran cer „libertate” și „moarte dictatorului”. Cum a răspuns regimul condus de Khamenei
Protestatarii anti-guvernamentali din Iran cer „libertate” și „moarte dictatorului”. Cum a răspuns regimul condus de Khamenei

Liderul suprem al Iranului atacă protestatarii anti-guvernamentali, după aproape două săptămâni de demonstrații în întreaga țară.