SIMONA HALEP vs. ANNIKA BECK 4-6; 6-4; 6-3. Reactia Simonei Halep, dupa prima victorie obtinuta in 2015

Simona Halep

SIMONA HALEP vs. ANNIKA BECK. Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 1, s-a calificat, luni, in turul doi al turneului de la Shenzhen (China), dotat cu premii de 500.000 de dolari.

Halep a invins-o in primul tur, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-3, pe sportiva germana Annika Beck, locul 53 mondial. Meciul a durat o ora si 53 de minute.

"A fost primul meci al anului, ceea ce este intotdeauna dificil. Dupa primul set, am stiut ca trebuie sa fiu mai agresiva, sa lovesc mingile si sa deschid terenul mai mult si cred ca am facut-o bine. Am incercat sa lupt pentru fiecare punct si sa castig meciul. Sunt fericita ca m-am calificat in turul secund", a declarat Halep, la finalul meciului

Simona Halep si-a asigurat prin aceasta calificare un premiu de 4.928 de dolari si 30 de puncte WTA.

In runda urmatoare, romanca o va intalni pe Natalia Vihliantseva, jucatoare rusa aflata pe locul 584 WTA.

„Păpușa de fier a lui Putin” explică propaganda Kremlinului: „Nu contează ce se întâmplă cu adevărat”

Desfasurarea meciului, LIVETEXT:

UPDATE 9:48 VICTORIE SIMONA HALEP. Sportiva romanca a fost de neoprit in finalul setului decisiv: a castigat patru game-uri la rand, fara probleme, si a invins-o pe Annika Beck. Scor final: 4-6; 6-4; 6-3. Simona Halep si-a asigurat prin aceasta calificare un premiu de 4.928 de dolari si 30 de puncte WTA.

UPDATE 9:41 Meci extraordinar pe arena centrala din Shenzhen. Simona Halep reuseste inca o revenire si preia conducerea, 4-3.

UPDATE 9:33 BREAK Annika Beck. Simona Halep este condusa cu 3-2 se afla din nou intr-o situatie dificila.

UPDATE 9:30 In setul decisiv, pana in acest moment cele doua jucatoare si-au castigat serviciul. Scorul este 2-2, iar Halep urmeaza sa serveasca.

UPDATE 9:12 1-1 la seturi. Simona Halep castiga 3 game-uri la rand, ultimul dintre ele la avantaj, si reuseste sa isi adjudece setul secund, scor 6-4.

UPDATE 9:10 Revenire spectaculoasa a Simonei Halep. A reusit rebreak-ul, apoi si-a castigat serviciul la zero.

UPDATE 9:00 Simona Halep isi pierde din nou serviciu. Este 4-3 pentru sportiva germana, in setul secund

UPDATE 8:50 REBREAK Simona Halep! Sportiva din Romania egaleaza situatia in setul secund, 2-2.

UPDATE 8:45 Nici in setul secund lucrurile nu stau prea bine. Annika Beck reuseste din nou break-ul si conduce cu 2-1.

UPDATE 8:35 Simona Halep pierde primul set, scor 4-6.

UPDATE 8:20 Dupa un inceput extrem de echilibrat, in care cele doua jucatoare si-au castigat serviciul, Annika Beck reuseste break-ul si conduce cu 4-3 in primul set.

SIMONA HALEP vs. ANNIKA BECK. Meciul dintre Halep si Beck a avut loc pe terenul central si a fost precedat de intalnirea dintre Vera Zvonareva (Rusia) si Shuai Peng (China - a treia favorita).

SIMONA HALEP vs. ANNIKA BECK. Tot luni dimineata, dar in jurul orei 05.00, Monica Niculescu, favorita numarul 7, a jucat in compania Polonei Hercog (Slovenia), pe terenul 1. Sportiva romanca a pierdut meciul in 2 seturi.

SIMONA HALEP vs. ANNIKA BECK. De asemenea, Irina-Camelia Begu va juca in primul tur, pe terenul central, cu sportiva ceha Katerina Siniakova, dupa meciul Halep-Beck si o alta partida de dublu.

Luptător MMA, suspendat pe viață și bătut de fani, după ce a atacat o fată de ring | VIDEO

Sportiva romana Simona Halep, numarul 3 mondial la tenis, este cea mai populara jucatoare din 2014.

Presedintele ales, Klaus Iohannis, a anuntat luni ca va juca anul viitor un meci de tenis demonstrativ cu Simona Halep, mentionand ca gestul sau urmareste "sa contribuie la apropierea tinerei generatii de acest sport".

Simona Halep, prezenta la cea de-a 14-a editie a balului Edelweiss organizat de Hospice Casa Sperantei

Covorul rosu si cupele de sampanie au fost pregatite pentru o gala de poveste. A 14-a editie a balului Edelweiss organizat de Hospice Casa Sperantei, in scop caritabil, a inceput la un hotel de lux din Capitala.

În plin an electoral, oficialii PSD-PNL au în plan o nouă majorare a salariilor. Cu cât ar crește, din iulie, salariul minim

Deși presați de cheltuieli prea mari la buget, oficialii au în plan o nouă majorare a salariilor, în an electoral.

Europenii vor să-și întărească armatele, în timp ce Ucraina primește un nou pachet de ajutor

Noul pachet de ajutor american pentru Ucraina va include și rachete ghidate cu o rază de acțiune de 300 de km.

Filmul evenimentelor. Cum s-a rupt coaliția PSD-PNL la Primăria Capitalei, din cauza medicului Cătălin Cîrstoiu

După două luni de căutări și încă una în care au făcut campanie pentru medicul Cătălin Cîrstoiu, liderii PNL și PSD au anulat toate planurile comune pentru Primăria generală a Capitalei.