Simona Halep a castigat turneul de la Budapesta

60425218

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 30 WTA si cap de serie numarul 3, a castigat, duminica, turneul de la Budapesta (Ungaria), dotat cu premii in valoare totala de premii in valoare totala de 235.000 de dolari.

Halep a invins-o, in finala, cu scorul de 6-3, 6-7 (7/9), 6-1, dupa doua ore si 27 de minute, pe Yvonne Meusburger (Austria), pozitia 112 in ierarhia mondiala.

Pentru succesul de la Budapesta, Simona Halep va primi 280 de puncte WTA si un cec in valoare de 40.000 de dolari.

Halep a mai castigat in 2013 turneele de la Nurnberg si 's-Hertogenbosch.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Scandal în Argentina! Prezentatoarea TV a demisionat după ce a anunțat în direct moartea tatălui lui Lionel Messi
GALERIE FOTO Scandal în Argentina! Prezentatoarea TV a demisionat după ce a anunțat în direct moartea tatălui lui Lionel Messi
Citește și...
Inter Milano i-a prelungit contractul lui Cristian Chivu până în 2028. „Mândrie, loialitate şi pasiune”

FC Internazionale Milano a anunţat, joi, prelungirea contractului antrenorului principal Cristian Chivu. 

Un român celebru va arbitra meciul cu numărul 1.000 din istoria Campionatului Mondial. A fost ales de legendarul Collina

Istvan Kovacs, Mihai Marica şi Ferencz Tunyogi vor purta tricouri speciale la meciul Tunisia – Japonia, duminică dimineaţă, la Monterrey, în grupele Cupei Mondiale. Va fi partida cu numărul 1.000 din istoria CM.

Conference League: Cu cine joacă FCSB. Adversare probabile pentru CFR și Universitatea Craiova. Nume grele pentru U Cluj

Echipele din România şi-au aflat, miercuri, potenţialele adversare în turul doi preliminar al Conference League, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la Nyon.

Recomandări
Final de negocieri cu Comisia Europeană: România păstrează toți banii alocați prin PNRR, peste 20 de miliarde de euro

România a încheiat negocierile cu Comisia Europeană privind modificările PNRR și va păstra întreaga sumă alocată, de peste 20 de miliarde de euro, a anunțat vineri seara ministrul interimar al Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru.

Nicușor Dan explică desemnarea lui Veștea: „Niciun partid nu a venit cu o majoritate. Poate scoate țara din criză”

Președintele Nicușor Dan își apără decizia de a-l desemna pe Adrian Veștea pentru funcția de premier și susține că a ales varianta cu cele mai mari șanse de a scoate România din blocajul politic. 

PNL are congres, alegeri și reorganizare internă, în ciuda ”puciului” lui Veștea. Ce urmează pentru liberali: ”Vom fi uniți”

Liberalii s-au reunit vineri într-o ședință a Consiliului Național ca să voteze schimbarea statutului partidului și să convoace un congres extraordinar pentru duminică. Tot atunci se vor organiza noi alegeri.