Moment emoționant: După ce a pierdut Copa America, Neymar a izbucnit în lacrimi. Cum l-a consolat Messi. VIDEO

Neymar
Facebook/Neymar Jr.

Starul brazilian Neymar a fost consolat de argentinianul Lionel Messi, după ce Brazilia a pierdut finala Copa America, scor 0-1, în faţa Argentinei.

La finalul meciului de pe Maracana, în timp ce argentinienii sărbătoreau, Neymar plângea pe teren, iar cel care l-a consolat şi îmbrăţişat a fost fostul său coechipier de la FC Barcelona, Lionel Messi, notează News.ro.

După câteva minute, televiziunea argentiniană TyC Sports i-a surprins pe Messi, Neymar şi Paredes râzând şi glumind.

Reprezentativa Argentinei a învins, sâmbătă, pe Maracana, selecţionata Braziliei, scor 1-0, şi a câştigat Copa America.

Puterea clanului Corduneanu. Liderul decedat al grupării a fost anchetat pentru trafic de droguri, cămătărie, trafic de persoane și acte de violență, dar condamnat doar pentru „spionarea soției”

Acesta este primul trofeu obţinut de argentinieni din 1993. Unicul gol al meciului a fost marcat de Angel Di Maria, în minutul 22.

NEWS ALERT Veste uriașă pentru Simona Halep!

Naţionala Italiei este campioana EURO 2020, după ce a învins echipa Angliei cu scorul de 3-2 la penaltiuri, duminică seara, pe Stadionul Wembley din Londra, în finala EURO 2020, în care scorul a fost egal, 1-1, la finalul celor 120 de minute.

Președintele Barcelonei este „convins”: Unde va juca Messi în sezonul următor

Preşedintele clubului de fotbal FC Barcelona, Joan Laporta, s-a declarat "convins" că atacantul argentinian Lionel Messi va juca şi în sezonul următor la echipa de pe Camp Nou, relatează cotidianul Le Soir.

Un stat NATO vrea să ia sisteme de apărare antirachetă pentru Ucraina din țări care nu sunt pregătite să le ofere direct

Unul dintre principalii aliați europeni ai Ucrainei a declarat că ar putea cumpăra sisteme de apărare antiaeriană Patriot, fabricate în SUA, din alte țări pentru a le trimite în Ucraina.

Arma folosită în premieră de americani pentru a doborî rachete iraniene este prezentă și la baza de la Deveselu

Navele de război ale Marinei SUA au folosit un interceptor de rachete pentru prima dată în luptă în weekend, în timp ce apărau Israelul de un atac iranian fără precedent, scrie Business Insider.

România înregistrează unul dintre cele mai mari decalaje de venit între săraci și bogați

România înregistrează unul dintre cele mai mari decalaje din UE între veniturile mari şi cele mici în rândul populaţiei, potrivit unui Infografic Monitorul Social, un proiect al Fundaţiei Friedrich-Ebert-Stiftung România, care citează date Eurostat.