Meci oprit în Brazilia, după o bătaie generală şi după ce o echipă a rămas în şase jucători. VIDEO

Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2018 10:54
fotbal

Meciul Vitoria - Bahia, din campionatul regional, a fost întrerupt în repriza a doua, după ce gazdele au rămas în şase jucători, în urma unei bătăi generale, la care au participat şi rezervele.

Zece cartonaşe galbene a acordat arbitrul întâlnirii, cinci echipei Vitoria, două jucătorilor de la Bahia şi trei rezervelor oaspeţilor, informează BBC, conform news.ro.

Intitulat "meciul păcii", partida de la Vitoria trebuia să fie una a reconcilierii între cele două rivale. Gazdele au deschis scorul prin Denilson, în minutul 34, iar Bahia a egalat în minutul 60, printr-un penalti transformat de Vicinius.

Bătaia a început după ce jucătorii echipei Vitoria au fost înfuriaţi de modul provocator în care Vicinius a sărbătorit golul egalizator.

Meciul a fost oprit 16 minute, iar arbitrul a eliminat trei jucători de la Vitoria şi cinci de la Bahia, între care Vicinius şi trei rezerve. Partida a continuat până în minutul 79, când a fost oprită definitiv, după ce alţi doi fotbalişti de la Vitoria au fost eliminaţi.

Atât Vitoria, cât şi Bahia fac parte şi din prima ligă braziliană, Serie A, care va începe în aprilie.

fotbal Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

Atacul de la liceul din Florida: A murit ca un erou, după ce și-a folosit trupul pe post de scut, ca să protejeze elevii
Răzvan Burleanu, preşedintele Federaţiei Romane de Fotbal, audiat într-un dosar privind litigii de muncă
Haos pe străzile din Philadelphia, după finala Super Bowl. Magazinele, luate cu asalt de huligani
Simona Halep, Doha 2019
Halep, după ce a învins-o pe Svitolina: "Mi-am promis că nu mai cedez în faţa ei"
Simona Halep - Elina Svitolina 6 - 3, 3 - 6, 6 - 4. Simona, în finala de la Doha
Primele declarații ale lui Halep după ce s-a calificat în semifinalele Qatar Open
Simona Halep s-a calificat în semifinale la Doha. A învins-o pe Julia Goerges
Halep se califică în sferturile Qatar Open și urcă pe locul 2 WTA. ”Voi lupta sa revin nr. 1”
Sportul australian cu cai care a devenit popular în întreaga lume
Irina-Camelia Begu si Monica Niculescu
Victorie uriaşă la Fed Cup pentru echipa României. Franța, adversarul din semifinale
Halep, probleme fizice la partida din Fed Cup. "Am avut ceva la umăr"