Halep, după primul meci de la Paris: Vreau să dau tot ce este mai bun, vreau să mă bucur de acest turneu

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Miercuri 30 Mai 2018 14:06
simona halep

Simona Halep a declarat, miercuri, după calificarea în turul doi la Roland Garros, că vrea să se bucure cât mai mult de Grand Slam-ul francez, subliniind că nu este nicio problemă că va fi nevoită să joace din nou joi.

"Îmi place să joc pe acest teren, mereu sunt emoţionată. M-am relaxat după primul set şi apoi am putut să-mi fac jocul. Nu este nicio problemă că voi juca mâine, mă voi odihni şi voi fi pregătită. Vreau să dau tot ce este mai bun, vreau să mă bucur de acest turneu", a declarat Halep imediat după încheierea meciului.

Simona Halep, numărul 1 mondial, s-a calificat, miercuri în turul doi la Roland Garros, după ce a trecut de americanca Alison Riske, locul 83 WTA, scor 2-6, 6-1, 6-1, într-o oră şi 34 de minute.

Meciul ar fi trebuit să aibă loc marţi, dar a fost amânat din cauza întunericului.

În turul doi, Halep va evolua contra unei alte americance, Taylor Townsend, locul 72 mondial.

Calificarea în manşa a doua este recompensată la Roland Garros cu 79.000 de euro şi cu 70 de puncte WTA.

simona halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Reacția nervoasă a Simonei Halep, atunci când era la un pas să piardă primul set la 0 la Roland Garros
nationala de fotbal a Romaniei
Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”
Anunțul Simonei Halep despre noul său antrenor. Cei 2 au mai colaborat în trecut
Vicecampion mondial la natație, mort la 26 ani. Sportivului i s-a făcut rău la antrenament
EURO 2020. Meciurile României cu Suedia și Insulele Feroe, transmise în direct la PRO TV
bunica bianca andreescu
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”
Cine este Bianca Andreescu, câștigătoarea trofeului de la Indian Wells 2019
Simona Halep a coborât de pe locul 2 pe 3, în clasamentul WTA
Ce scrie presa internațională după ascensiunea fulminantă a Biancăi Andreescu
Bianca Andreescu, declarații după victoria de la Indian Wells: ”O poveste a Cenuşăresei”
Val de reacții pe social media după victoria Biancăi Andreescu. ”Ireal. Mult prea bine”