Golul fenomen reușit de Ibrahimovic. ”Golul 500 din cariera lui Zlatan e absurd”. VIDEO

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Duminica 16 Septembrie 2018 16:41
Zlatan Ibrahimovic, MSL, gol,

Atacantul suedez Zlatan Ibrahimovic a marcat golul cu numărul 500 al carierei sale cu o lovitură antologică.

Ibrahimovic a înscris pentru echipa la care evoluează, Los Angeles Galaxy, în meciul pierdut cu Toronto ( 3-5), în Liga profesionistă nord-americană de fotbal (MLS).

Reuşita lui Ibrahimovic a venit în minutul 43, când a reluat din vole o centrare de la Jonathan dos Santos, cu o execuţie de excepţie care a ridicat tribunele în picioare.

De la sosirea sa în MLS în luna martie, Ibrahimovic (36 ani) a marcat 17 goluri, cu reuşita din partida de sâmbătă el devenind al treilea jucător în activitate care marchează 500 de goluri, după Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi.

Pe rețelele de socializare golul suedezului a fost urmărit de milioane de oameni. ”Golul 500 din cariera lui Zlatan este absurd”,  a reacționat MLS pe Twitter.

Zlatan Ibrahimovic, MSL, gol, Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Agerpres

denisa golgota
Denisa Golgotă va evolua în patru finale la CE de gimnastică din Polonia
Starea gimnastei care și-a dislocat ambii genunchi. Peste 2 luni urmează să se căsătorească
Simona Halep ar putea redeveni numărul 1 WTA. Câte puncte a recuperat în ultimele zile
România condusă rușinos de Zimbabwe la Cupa Davis
Locul pe care a urcat Simona Halep în clasamentul WTA
Halep, încântată de noul antrenor. Ce a spus despre revenirea pe poziția 1 WTA
Yeon-woo Jhi
Este poreclită ”Barbie Musculoasa”. Cum arată corpul acestei tinere. GALERIE FOTO
Simona Halep - Karolina Pliskova 5-7, 1-6. Românca a ratat șansa de a redeveni lider WTA
Tamaş rămâne după gratii în Israel. Câţi ani de închisoare riscă "Eroul de la Termopane"
Prima reacție a Simonei Halep după victoria spectaculoasă din sferturile Miami Open